Comnet nasıldır?

Maalesef geçişimi yapamıyorum sanırım. Comnet benden yalın VDSL'e geçmemi istiyor. Millenicom ile görüşmemi söyledi görüştüm yalın VDSL'e geçmem için 10-15 gün internetsiz kalacağımı beyan ettiler. Bu seferde telefon hattım Millenicom'da internet aboneliğimde comnete geçersem telefon hattını kapatma ihtimalleri var. Bir sürü iş. O yüzden maalesef yerimde sayıyorum :)
Üzüldüm hocam. Olsun vardır bir hayır diyelim. Millenicom'un telefonu kapatması için 10 15 gün süre vermesi de epey fazla ve ilginç.

@erengore bana da ilginç geldi. Bizde ev telefonu vardı Telekom müdürlüğüne gidip direkt iptal ettik. Şu twitchtest ve LoL euw yaptın mı?

Hocam Türk Telekom'da iken bende kapatmak için zaten müdürlüğe gidip kapatmıştım. Millenicom'a geçince onlar yeniden açtı. Kapatma yerine telefon ücreti almıyoruz artık dediler.

Bende comnete geçeceğim. MH var değil mi? 7/24 bir MH desteği var mı? Cayma bedelinin bir kısmını karşılıyorlar mı? Kaç günde geçtin? Geçiş yaparken internetini kullanmaya devam ettin mi? Telekom artık cidden sabrımı taşırdı.
Comnet şu an sorunlu değerli hocam. 50 Mbps Download aldım tüm gün. TT'nin modemini taktım. Onda ise 35 Mbpsyi bile gördüm. İSS kaynaklı bir yavaşlık söz konusu bende. Download hızınız istediğiniz gibi olmayabilir.

Müşteri hizmetleri bulunuyor değerli hocam. Ve her aradığımızda açtılar. Bir sorun bulunmamakta.

Cayma bedeli diye bir şey yok sanırım hocam.

Çarşamba başvurdum. Cuma kullanıma hazırdı. Epey hızlı bir geçiş oldu.

Türk Telekom'dan direk zaten çıkış yapmıştık. Türk Telekom üyeliğimizi iptal ettirip geçtik. O yüzden o dediğiniz İnterneti kullanmaya devam edebildiniz mi sorusunun yanıtını maalesef veremiyorum. MH ile görüşürseniz bu konuda yardımcı olacaklardır.

@erengore o Telekom ile alakalı onlarla alakalı değil hız olarak. Uploadda düşüş oldu mu? Ve bir de şu IP adresi tracert atar mısın?

52.94.17.134.
Hocam 51ms çıktı. Ekran görüntülerini şimdi gönderiyorum.
Buyurun.
Hocam 51ms çıktı. Ekran görüntülerini şimdi gönderiyorum.
Buyurun.
Hocam bu arada Telekom ile alakalı değil değerli hocam. Bir 95 Mbps veriyorlar. Bir 35'e düşüyor. Xbox'dan SpeedTest atıyorum. Bir 92 diyor bir 80 diyor. Bir 35 diyor. Sayabilirim yani. Bu da değişik bir kısıtlama yaptıklarını gösteriyor bana. Önceden böyle değildi. İlk gün de böyle değildi. Yeni olmaya başladı bu durum. Ben TT kaynaklı düşünmüyorum. Sizce sebebi gerçekten Comnet mi hocam?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201206_184302_net.techet.netanalyzerlite.an.jpg
    Screenshot_20201206_184302_net.techet.netanalyzerlite.an.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 251
  • Screenshot_20201206_184305_net.techet.netanalyzerlite.an.jpg
    Screenshot_20201206_184305_net.techet.netanalyzerlite.an.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 247
Hocam 51MS çıktı. Ekran görüntülerini şimdi gönderiyorum.
Buyurun.

Hocam bu arada Telekom ile alakalı değil değerli hocam. Bir 95 Mbps veriyorlar. Bir 35'e düşüyor. Xbox'dan Speedtest atıyorum. Bir 92 diyor bir 80 diyor. Bir 35 diyor. Sayabilirim yani. Bu da değişik bir kısıtlama yaptıklarını gösteriyor bana. Önceden böyle değildi. İlk gün de böyle değildi. Yeni olmaya başladı bu durum. Ben TT kaynaklı düşünmüyorum. Sizce sebebi gerçekten Comnet mi hocam?

Hocam TurkNet kullanacısıyım. Genel olarak hızdan memnunum fakat bu aralar akşamları sık sık internetim kopmaya başladı fakat bu kopmalar ISS'den midir? Yoksa Modem kaynaklı mıdır bilemiyorum 5 senedir TTNET'in Tırt modemini kullanıyordum bugün Keenetic Viva AC1300 routeri siparişi verdim, birkaç gün bakalım modemden olup olmadığını takip edeceğim ama hala devam ederse ComNete geçmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. CoD Warzone oynuyorum ve bu da yurt dışı internet tabanlı olduğu için ComNet benim de ilgimi çekmeye başladı. Acaba Warzone'de Ping testi yapabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 218
Hocam TurkNet kullanacısıyım. Genel olarak hızdan memnunum fakat bu aralar akşamları sık sık internetim kopmaya başladı fakat bu kopmalar ISS'den midir? Yoksa Modem kaynaklı mıdır bilemiyorum 5 senedir TTNET'in Tırt modemini kullanıyordum bugün Keenetic Viva AC1300 routeri siparişi verdim, birkaç gün bakalım modemden olup olmadığını takip edeceğim ama hala devam ederse ComNete geçmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. CoD Warzone oynuyorum ve bu da yurt dışı internet tabanlı olduğu için ComNet benim de ilgimi çekmeye başladı. Acaba Warzone'de Ping testi yapabilir misiniz?
Hocam bu arada öncelikle o mesajımda hızın düştüğünü söyledim. Ancak 3 gün sonra adamlara sadece böyle bir durum ile karşılaştığımı üzgün olduğumu belirttim. Sonrasında 88-92 sabit almaya başladım. Halledelim demedim sadece bu durum olağan mıdır diye müşteri hizmetlerine sordum. Onlarda olağandır ama durum ilerleyen günlerde de hoşunuza gitmezse bize bildirin arıza kaydı vesayre ne gerekiyorsa yaparız dediler. Aradıktan 4 saat sonra hızım düzelmişti.

Hocam CoD Warzone oynamadığım için pingini bilemiyorum. Bana server adresini yada IP adresini bulup atabilirseniz Tracert,Ping atabilirim. Frankfurt'da ise sunucusu endişeniz olmasın Frankfurt sunucularında çok iyi hizmet sağlıyor bana. Bana IP'sini verebilirseniz ping testi atabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı