Comnet nasıldır?

17 gün sonra Türk Telekom taahhütüm bitiyor. Ne zaman başvuru yapmalıyım ? Paylaşırsanız bağlatırken seve seve kullanırım teşekkürler.
Son 1 hafta kala başvuru yapın hocam.. Zaten 1 gün içinde açılıyor evrakları halletiğiniz zaman..

Davet kodum: CMT425ZXN

Güncel ping değerleri ve hız testleri :) Özel olarak test isteyen varsa buradan veya özelden ulaşabilir.

Sizin için ping önemliyse kullandığınız firma ile bu şekilde karşılaştırabilirsiniz bu değerler marmara bölgesi için geçerli her bölgede bu değerler değişir dikkat edin buna bu yüzden facebook ve telegram grubuna girerek oturduğunuz bölgedeki kullanıcıdan test istemelisiniz.

• Firmayı Telekom ile kıyaslamayın rica ediyorum ikisi bam başka seviyede sözleşmesiz firmayı sözleşmesiz firmalar ile kıyaslayın.
Ping sizin için önemli değilse alt yapınızda iyiyse geçiş yapabilirsiniz. Pinge dikkat eden varsa dediğim gibi bölgenize göre ve alt yapınıza göre değişiklik gösterir.

Bu işe yeni başlayıp bu değerleri stabil şekilde vermek her yiğidin harcı değildir. Diğer ucuz ve kullanıcısı az olan firmalara bakın anlarsınız :)

• İleri ki zamanda COMNET kendi uygulamasını yapacak o zaman evrak işleri ile uğraşılmayacak.

• TELEFON İLE ARTIK ULAŞABİLİRSİNİZ MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÇALIŞANI ARTIRILDI.
  • Temmuz'da zam gelme oranı yüksek uzun zamandır kullanıp memnun olan varsa toplu paket alabilir.
  • Arkadaşını getir kodu kampanyası ile hizmet süresini 180 günden fazla yapan varsa davet kodu paylaşmasın süre eklenmiyor. Süreniz 180 günden altına düşerse tekrar yararlanabilirsiniz.
  • Engelli indirimi %30 diğer firmalarda %25 beyler
  • Memnun kalmazsanız 14 gün içinde para iadesi mevcut ama siz desteğe sorun yine de

Varsa sorunuz Forum aracılığı ile Facebook ile ya da telegramdan ulaşabilirsiniz :)

Dosya Ekleri

• ping.png
    ping.png
    38 KB · Görüntüleme: 156
  • COMNETTT TEST.png
    COMNETTT TEST.png
    51,6 KB · Görüntüleme: 191
@Ramazanjk Türk Telekom kullanıyorum ping değerlerimden gayet memnunum. Hızımda hiçbir zaman düşme, internetimde hiçbir zaman kesilme olmuyor. 50 megabitlik paket kullanıyorum ve 55 mb download 8 mb upload alıyorum fakat sözleşmem bitiyor ve 50 megabit interneti 180 TL gibi bir fiyata sunuyorlar şu an bana. Bu yüzden farklı bir internete geçmeyi planlıyorum. Comnet' e geçsem ping değerlerimde herhangi bir artış olur mu ? Benim için ping çok önemli.

Halı hazırda Türk Telekom müşterisiyim. 1 ay içinde taahhüdüm bitiyor ve bende comnet e geçmeyi planlıyorum ama bir kaç sorum var forumlarda ve comnetin sayfasında aradım ama bir cevap bulamadım.

Çalışan bir mail server im var. Bilindiği üzere mail serverlerin çalışması için;

1) statik ip. Bunda bir sorun yok Comnet den satın alınabiliyor.

2) reverse dns (ptr kaydı) Türk Telekomdayken bu kayıtları [email protected] adresine mail atarak statik IP adresine Reverse Dns (PTR) kaydı olarak belirtilmiş olan Domain alan adını girilmesini istemiştim. Onlarda gerekli işlemleri yapmışlardı. Comnet de bu nasıl oluyor hiç bir yerde göremedim. Mantıken Comnet Türk Telekom alt yapısını kullandığı için tekrar Türk Telekomdan istemek gerekli diye düşünüyorum. Konu hakkında bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

3) Mail Server mail gönderebilmesi için 25 nolu SMTP portunun açık olması şart. Bilindiği gibi bu portu uzun zaman önce Türk Telekom bu portu spamları önlemek için kapatmıştı. Ama müşteri temsilcine telefon açıp mail server için bu portun açık olmasına ihtiyacınız olduğunu belirttiğiniz zaman açıyorlardı. Lütfen yanlış anlamayın burada kast ettiğim modemin portları değil. Bu konuda da hiç bir bilgi bulamadım.

Selamlar.

VDSL'de İSS farketmiyor geçebilirsiniz. Türknetten geçtim 12 gündür kullanıyorum ve hiçbir problem çıkmadı , müşteri hizmetlerinde de söylendiği gibi bir kabalık vs. görmedim. indirme-yükleme hızlarımda da bir değişiklik olmadı. hatta valorantta istanbul ms 30 dan 20-22 ye düştü gayet memnunum. başvurması da kolay evrakların fotoğrafını çekip gönderiyorsunuz ama 15 gün içinde de orijinalini göndermeniz isteniyor. Fiyatına gelecek olursak bence comnet kullanıcı sayısı artsın diye kendi cebinden bilerek zarar ediyor. bence yakında zam yaparlar. Şuanda davet koduyla başvuranlara ve bana 45 gün bedava internet veriliyor . kullanmak isteyen olursa kod: CMT488KEB

Dosya Ekleri

• Speedtest-by-Ookla-The-Global-Broadband-Speed-Test.png
    Speedtest-by-Ookla-The-Global-Broadband-Speed-Test.png
    79,9 KB · Görüntüleme: 129
Son düzenleme:
Halı hazırda Türk Telekom müşterisiyim. 1 ay içinde taahhüdüm bitiyor ve bende comnet e geçmeyi planlıyorum ama bir kaç sorum var forumlarda ve comnetin sayfasında aradım ama bir cevap bulamadım.

Çalışan bir mail server im var. Bilindiği üzere mail serverlerin çalışması için;

2) reverse dns (ptr kaydı) Türk Telekomdayken bu kayıtları [email protected] adresine mail atarak statik IP adresine Reverse Dns (PTR) kaydı olarak belirtilmiş olan Domain alan adını girilmesini istemiştim. Onlarda gerekli işlemleri yapmışlardı. Comnet de bu nasıl oluyor hiç bir yerde göremedim. Mantıken Comnet Türk Telekom alt yapısını kullandığı için tekrar Türk Telekomdan istemek gerekli diye düşünüyorum. Konu hakkında bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

3) Mail Server mail gönderebilmesi için 25 nolu SMTP portunun açık olması şart. Bilindiği gibi bu portu uzun zaman önce Türk Telekom bu portu spamları önlemek için kapatmıştı. Ama müşteri temsilcine telefon açıp mail server için bu portun açık olmasına ihtiyacınız olduğunu belirttiğiniz zaman açıyorlardı. Lütfen yanlış anlamayın burada kast ettiğim modemin portları değil. Bu konuda da hiç bir bilgi bulamadım.

Selamlar.
Facebook grubundan yazarsanız yetkiliyi etiketlerim ya da hafta içi aradığınızda ulaşabilirsiniz müşteri hizmetlerine

Selamlar.
Merak eden veya aynı konu hakkında sorusu olan arkadaşlar için kendi sorumu cevaplıyorum. Comneti aradım kendileri aynı zamanda veri merkezi oldukları için Reverse Dns (PTR) kaydı oluşturmadıklarını belirttiler. Yanı kısacası mail server kurmayı isteyen arkadaşların başka alternatifler bakmaları gerekiyor.

Güncel ping değerleri ve hız testleri :) Özel olarak test isteyen varsa buradan veya özelden ulaşabilir.

Sizin için ping önemliyse kullandığınız firma ile bu şekilde karşılaştırabilirsiniz bu değerler marmara bölgesi için geçerli her bölgede bu değerler değişir dikkat edin buna bu yüzden facebook ve telegram grubuna girerek oturduğunuz bölgedeki kullanıcıdan test istemelisiniz.

• Firmayı Telekom ile kıyaslamayın rica ediyorum ikisi bam başka seviyede sözleşmesiz firmayı sözleşmesiz firmalar ile kıyaslayın.
Ping sizin için önemli değilse alt yapınızda iyiyse geçiş yapabilirsiniz. Pinge dikkat eden varsa dediğim gibi bölgenize göre ve alt yapınıza göre değişiklik gösterir.

Bu işe yeni başlayıp bu değerleri stabil şekilde vermek her yiğidin harcı değildir. Diğer ucuz ve kullanıcısı az olan firmalara bakın anlarsınız :)

• İleri ki zamanda COMNET kendi uygulamasını yapacak o zaman evrak işleri ile uğraşılmayacak.

• TELEFON İLE ARTIK ULAŞABİLİRSİNİZ MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÇALIŞANI ARTIRILDI.
  • Temmuz'da zam gelme oranı yüksek uzun zamandır kullanıp memnun olan varsa toplu paket alabilir.
  • Arkadaşını getir kodu kampanyası ile hizmet süresini 180 günden fazla yapan varsa davet kodu paylaşmasın süre eklenmiyor. Süreniz 180 günden altına düşerse tekrar yararlanabilirsiniz.
  • Engelli indirimi %30 diğer firmalarda %25 beyler
  • Memnun kalmazsanız 14 gün içinde para iadesi mevcut ama siz desteğe sorun yine de

Varsa sorunuz Forum aracılığı ile Facebook ile ya da telegramdan ulaşabilirsiniz :)
Hocam aşağıda belirttiğim 2 IP'ye tracert atabilir misiniz rica etsem, merak ettim.

31.210.86.54
213.128.77.221

Geri
Yukarı