Comnet nasıldır?

@erengore Nasıl CGN havuzuna attılar sizi? IPV6 diyordunuz. Desteği yok muymuş? Sırf şu CGN havuzundan çıkmak için arayıştayım ben de.
IPv6 desteğini soruşturuyorum değerli hocam. CGN havuzuna neden attıkları konusunda fikrim yok. Ama peşindeyim.

@erengore Hocam hayırlı olsun. Acaba "özel" dediğiniz GPON'un ve modemin fotoğrafını çekip atabilir misiniz? Gerçekten merak ettim.
Hocam internet kutum tornavida ile açılıyor. Babam açtığımı görürse sen ne karıştırıyorsun diyip bana kızacaktır. Yaşım 16 haliyle baba egemenliği altındayım. Yoksa atardım zaten emin olun.
@erengore hayırlı olsun. Yalnız upload inanılacak gibi değil. Sakıncası yoksa ont ve modemin fotoğrafını atabilir misiniz? Birde Türk Telekom FTTH altyapısı bu değil mi?
Evet Türk Telekom FTTH altyapısı.

Hayırlı uğurlu olsun. Cgnat meselesi sıkıntı ama statik IP alıp o mesele halledilir. (Aylık 15TL)

xDSL hizmetinde IPv6 desteği olmadığını öğrendim. 22 gün sonra ben de başvuracağım ama alabileceğim yükleme hızı maksimum 8 Mbps olacakmış.

Modemin markası ve modeli nedir?
Modemim ASUS RT-AX82U'dur.
Daha doğrusu Router'im.
Hayırlı uğurlu olsun. Cgnat meselesi sıkıntı ama statik IP alıp o mesele halledilir. (Aylık 15TL)

xDSL hizmetinde IPv6 desteği olmadığını öğrendim. 22 gün sonra ben de başvuracağım ama alabileceğim yükleme hızı maksimum 8 Mbps olacakmış.
Çok sağ olun hocam. 8 Mbps Upload veriyorlarsa size neden bana 50 Mbps veriyorlar. Ben bunun sebebini anlayamadım. Şimdi ben de düşünüyorum. Yani 50 Mbps Upload Türkiye şartları için çok yüksek bana göre. Bir teknik problem mi oldu acaba. Düşünmedim değil yani. Banada epey sürpriz oldu çünkü.

8 Mbps upload veriyorlarsa size neden bana 50 Mbps veriyorlar.

Çünkü siz FTTH gerçek bir fiber altyapıdan hizmet alıyorsunuz. İsteseler gigabit upload verirler ama bu VDSL bir yapıda pek mümkün olmayabiliyor bu yüzden 8 Mbps. Türk Telekom zaten belirli bir sınır tanımlıyor. Bu sınırın üstüne çıkamıyor hiçbir operatör.

Yani bunun sebebi FTTH altyapı kullanmanız.

Çünkü siz FTTH gerçek bir fiber altyapıdan hizmet alıyorsunuz. İsteseler gigabit upload verirler ama bu VDSL bir yapıda pek mümkün olmayabiliyor bu yüzden 8 Mbps. Türk Telekom zaten belirli bir sınır tanımlıyor. Bu sınırın üstüne çıkamıyor hiçbir operatör.

Öyleyse Comnet sağ olsun. Değerli hocam bana sorarsanız bu güzel hizmeti herkesin kullanması lazım. Reklam gibi olmasın ama beni şimdiye kadar en çok mutlu eden internet sağlayıcısı oldu. Türkcell, Türk Telekom gibi İSS'lerde kullandım ama böyle bir hizmet bu fiyata hiç almadım. Herkesin yaşaması gereken bir deneyim bana sorarsanız. Sadece Download'ı hoşuma gitmedi. Onun dışında gerçekten iyi. Şimdi oyunlara girdim. Gerçekten Ping değerlerim de çok güzel. Valve de sadece yüksek.

FTTH altyapıda 50 Mbps vermemeleri lazım normalde.
FTTH olsa bile TT her altyapıda upload tarafında belirli kısıtlamalar koymuş durumda. Şu anda FTTH TT aboneleri 8 Mbps upload alıyor.
Comnet'in bu konu ile ilgili TT ile özel bir anlaşması olması lazım. TT GPON'u kullanmadıklarından belli. Diğer firmalar FTTH altyapı olsa bile 50 Mbps upload veremiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı