Comnet ping değerleri

Olympusson907

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yarından itibaren Comnet'e başvuracağım ön ödemeli olduğu için olumsuz yorumlara rağmen abone olacağım. Oynadığım tek Online oyun PUBG Mobile ve çoğunlukla bilgisayardan GameLoop ile oynuyorum.
Comnet kullanan ve GameLoop ile PUBG Mobile oynayan varsa oyunda ping değerleri nasıldır?

Tek oynadığım Online oyun olduğu için ping değerlerini merak ediyorum ama hiçbir yerde bilgi bulamadım.

Boşuna kendi sitesinde Tracert test yapmayın. Hepsi göstermelik. Ben de Comnet söz de kendi ara bağlantı sunucularını kullandığını gördüğüm için abone olmuştum. İlk ay normaldi. Ping değerlerim düşük olduğu gibi stabildi. Ama ilk aydan sonra ki 2 ay boyunca paket kayıbı hiç bitmedi. Kendilerine ekran görüntüleri atarak, ve yazılı şekilde belirterek destek kaydı açtım. Hepsini kendi kafalarına göre kapattılar. "Tarafımıza ait sorun bulunamamıştır" diyerek. Orada paylaştığım ve yazdığım her şey sorunun kendilerine ait olduğunu bariz şekilde açıklıyordu. Telefonlarım ise ulaşamıyordum. Millenicom geçtim, internet geçiş işlemi sağlandıktan sonra aktif Millenicom internetimi 2 saat sonra kullandım. 2 ay oldu ilk geçiş işleminden bu yana hiçbir şekilde paket kaybım olmadı. Dikkat etmişsindir belki sen de şikayet edenlerin çoğu müşteri hizmetlerin saygısız olmasıyla alakalı. 1 senelik paket satın alanların bile üyeliğini kendi kafalarına göre kapatabiliyorlar. Böyle bir hakları var çünkü aboneleri ve kendileri arasında ki sözleşmelerde. En azından 1 ay deneyin. Belki sizin için iyi olabilir. Benim için rezaletti. TurkNet'in destek ekibi bile bunlardan iyidir. Düşün yani :)

Boşuna kendi sitesinde Tracert test yapmayın. Hepsi göstermelik. Ben de Comnet söz de kendi ara bağlantı sunucularını kullandığını gördüğüm için abone olmuştum. İlk ay normaldi. Ping değerlerim düşük olduğu gibi stabildi. Ama ilk aydan sonra ki 2 ay boyunca paket kaybı hiç bitmedi. Kendilerine ekran görüntüleri atarak, ve yazılı şekilde belirterek destek kaydı açtım. Hepsini kendi kafalarına göre kapattılar. "Tarafımıza ait sorun bulunamamıştır" diyerek. Orada paylaştığım ve yazdığım her şey sorunun kendilerine ait olduğunu bariz şekilde açıklıyordu. Telefonlarım ise ulaşamıyordum. Millenicom geçtim, internet geçiş işlemi sağlandıktan sonra aktif Millenicom internetimi 2 saat sonra kullandım. 2 ay oldu ilk geçiş işleminden bu yana hiçbir şekilde paket kaybım olmadı. Dikkat etmişsindir belki sen de şikayet edenlerin çoğu müşteri hizmetlerin saygısız olmasıyla alakalı. 1 senelik paket satın alanların bile üyeliğini kendi kafalarına göre kapatabiliyorlar. Böyle bir hakları var çünkü aboneleri ve kendileri arasında ki sözleşmelerde. En azından 1 ay deneyin. Belki sizin için iyi olabilir. Benim için rezaletti. TurkNet'in destek ekibi bile bunlardan iyidir. Düşün yani :)

Zaten 12 aylık almayacağım 3 aylık alacağım önce. Neredeyse bütün sağlayıcılar 100 Mbps paketler 100 TL üzerinde ve zam gelmeyenler var modemim de yok Keenetic Extra DSL ile 3 aylık 1.300 lira falan olacak. 3 ay deneyip sonra başka sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum. Telegram ve Facebook'ta bayağı araştırdım sorun yaşayanlar kadar memnun olanlar da vardı. Bu sitede de vardı hayırlısı artık.

İstanbulda yaşıyorsanız iyi olma olasılığı yüksek. Çünkü kendi Türkiye içi ara bağlantı sunucuları sadece İstanbul şehrinde var. Ben kendileri ile abone olmadan konuştum. İstanbulda yaşamıyordum, ama asıl bir sunucuya bağlanırken, özellikle yurt dışında bir sunucuya bağlanırken nasıl olacak diye sordum. 2 farklı destek ekibide bana İstanbula Türkiye içinden kendi ara bağlantı sunucuları ile gelmeyeceğimi söyledi, ama İstanbul kavuştuktan sonra kendi sunucularını kullanacağımı söylediler. Ve anlattıkları gibi oldu abone olduktan sonra CMD üzerinden test yapınca yurt dışı için kendilerine ait sunucularını görüyordum. 1 ay sonra tüm ara bağlantılarım değişmişti neredeyse. Hepsi Telekom olmuştu, arada tier3 sunucularda vardı :D Oyunda her saniye %2-5 arası paket kaybı olmuştu. Bir türlü kabul etmediler problemin kendilerinden kaynaklandığını. Ama dediğim gibi daha önceden, Millenicom geçtikten sonra 2 aydır paket kaybım hiç olmadı. Lokasyona görede değişiyor özellikle ping olayları.

İstanbul'da yaşıyorsanız iyi olma olasılığı yüksek. Çünkü kendi Türkiye içi ara bağlantı sunucuları sadece İstanbul şehrinde var. Ben kendileri ile abone olmadan konuştum. İstanbul'da yaşamıyordum, ama asıl bir sunucuya bağlanırken, özellikle yurt dışında bir sunucuya bağlanırken nasıl olacak diye sordum. 2 farklı destek ekibide bana İstanbul'a Türkiye içinden kendi ara bağlantı sunucuları ile gelmeyeceğimi söyledi, ama İstanbul kavuştuktan sonra kendi sunucularını kullanacağımı söylediler. Ve anlattıkları gibi oldu abone olduktan sonra CMD üzerinden test yapınca yurt dışı için kendilerine ait sunucularını görüyordum. 1 ay sonra tüm ara bağlantılarım değişmişti neredeyse. Hepsi Telekom olmuştu, arada tier3 sunucularda vardı :D oyunda her saniye %2-5 arası paket kaybı olmuştu. Bir türlü kabul etmediler problemin kendilerinden kaynaklandığını. Ama dediğim gibi daha önceden, Millenicom geçtikten sonra 2 aydır paket kaybım hiç olmadı. Lokasyona görede değişiyor özellikle ping olayları.

İstanbul'dayım ve zaten 3 aylık deneme için paket kaybı olsa da takmam sanırım arada bir PUBG oynuyorum. Benim iç tesisatta data prizini söküp baktım CAT3 yazıyor sanırım CAT3 ile döşenmiş hız düşüklüğü olur mu? Müşteri hizmetleri sorunluysa kablodan kaynaklandığını bilmeden yazarsam sorgusuz sualsiz engellenmek istemiyorum :D

Dosya Ekleri

• IMG_20221003_183858.jpg
    IMG_20221003_183858.jpg
    83,1 KB · Görüntüleme: 50

Yeni konular

Geri
Yukarı