Comnet yüksek ping ve verdikleri cevap

%20 paket kaybı dediğin indirme üzerinde.
  1. Test ettiğin sunucu yurt dışı.
  2. Bu kayıp senin hattın kalitesi ile alakalı olabilir.
Konuyu açış amacın ping, sitem ettiğin konu indirme kararsızlığı. Sağ tarafta pingin kararsızlığına bakıyorum yine bir sorun yok. Benim indirme kaybım %10 civarında. Gel gelelim bu testi TR üzerinde yapalım.

c1.png

%1 bile değil bu kayıp. Hayır bilgin olmadan sağ sola çatma çaban daha komik. Neyse mesajlarını fazla görmemem gerektiğini daha önce anlamıştım, şimdi netleştirdim.

1622219761478.png

Bu sağlayıcılar bize sponsor veya para ödemiyor, ortadaki yanlışı veya doğruyu söyleyince suçlu yapılmamız garip. Attığın şeylerde sorun olmadığını gözükmediğini söyledik, daha detaylı bir kontrol ile sorunun neyde olduğu daha doğru biçimde söylenir.

%20 paket kaybı dediğin indirme üzerinde.
  1. Test ettiğin sunucu yurt dışı.
  2. Bu kayıp senin hattın kalitesi ile alakalı olabilir.
Konuyu açış amacın ping, sitem ettiğin konu indirme kararsızlığı. Sağ tarafta pingin kararsızlığına bakıyorum yine bir sorun yok. Benim indirme kaybım %10 civarında. Gel gelelim bu testi TR üzerinde yapalım.

Eki Görüntüle 1045550

%1 bile değil bu kayıp. Hayır bilgin olmadan sağ sola çatma çaban daha komik. Neyse mesajlarını fazla görmemem gerektiğini daha önce anlamıştım, şimdi netleştirdim.

Eki Görüntüle 1045555

Bu sağlayıcılar bize sponsor veya para ödemiyor, ortadaki yanlışı veya doğruyu söyleyince suçlu yapılmamız garip. Attığın şeylerde sorun olmadığını gözükmediğini söyledik, daha detaylı bir kontrol ile sorunun neyde olduğu daha doğru biçimde söylenir.

İndirme ile ilgili bir sıkıntım olduğunu söylemedim. Ve ek olarak yüksek ping sorunum var ve ayrıca paket kaybı sorunum da var.

Dosya Ekleri

• comnet tr nperf.PNG
    comnet tr nperf.PNG
    170,9 KB · Görüntüleme: 108
Paket kaybına böyle bakılmaz. Pingplotter ile bir test yapın da atın bakalım. 5 dakika falan sürsün en az.

Ayrıca burada kimse Comnet yandaşı değil. Ben Comnet kullanmıyorum bile. Attığınız değerleri/testleri yorumlayınca nasıl Comnet yandaşı olduk ben anlayamadım.

İndirme ile ilgili bir sıkıntım olduğunu söylemedim. Ve ek olarak yüksek ping sorunum var ve ayrıca paket kaybı sorunum da var.
Ayrıca bu sonuçta sorun yok. Size en yakın sunucudan 6 ping almışsınız. Indirme ve yüklemede dalgalanma yok. Jitter değeri de 0.8, kabul edilebilir bir değerdir. Orda gösterdiği paket kaybı indirme üzerinde. Vdsl üzerinde herkeste az çok olur, siz farkedemezsiniz bile onu zaten. 0 olsun diyorsanız fiber alacaksınız. Bu kadar basit.

Pingplotter ile bir test atında görelim, var mı yok mu paket kaybı.

Ben anlamıyorum sizi. Bir sorun yok hattınızda bu attığınız sonuçlara göre. Ha memnun değilseniz kapattırın Comnet'i geçin başka bir ISS'ye. Taahhüt falan istemiyorlar zaten. Zorla mı tutuyorlar hocam sizi? Söyledin de bilelim yahu.

Paket kaybına böyle bakılmaz. Pingplotter ile bir test yapın da atın bakalım. 5 dakika falan sürsün en az.

Ayrıca burada kimse Comnet yandaşı değil. Ben Comnet kullanmıyorum bile. Attığınız değerleri/testleri yorumlayınca nasıl Comnet yandaşı olduk ben anlayamadım.

Ayrıca bu sonuçta sorun yok. Size en yakın sunucudan 6 ping almışsınız. Indirme ve yüklemede dalgalanma yok. Jitter değeri de 0.8, kabul edilebilir bir değerdir. Orada gösterdiği paket kaybı indieme üzerinde. VDSL üzerinde herkeste az çok olur O, siz farkedemezsiniz bile onu.

Pingplotter ile bir test atında görelim, var mı yok mu paket kaybı.

Ben anlamıyorum sizi. Bir sorun yok hattınızda bu attığınız sonuçlara göre. Ha memnun değilseniz kapattırın Comnet'i geçin başka bir ISS'ye. Taahhüt falan istemiyorlar zaten. Zorla mı tutuyorlar hocam sizi? Söyledin de bilelim yahu.

Sürekli değiştiremiyorsun 3 ay kullanmak zorundasın. Bulunduğum bölge de port sıkıntısı var.

Ya arkadaşım pingin iyi Amsterdam sunucularına iyi daha ne istiyorsun?

Sana bak söyledik gir pingplotter ile yapmak istediğin oyun sunucusuna test yap at buraya.

Nperf test sunucunda bu şekilde sonuç aldım. Hattım VDSL2 ve 10 yıllık bakır ile hizmet alıyorum.

Ekran Görüntüsü (1).png

Ya arkadaşım pingin iyi Amsterdam sunucularına iyi daha ne istiyorsun?

Sana bak söyledik gir pingplotter ile yapmak istediğin oyun sunucusuna test yap at buraya.

Nperf test sunucunda bu şekilde sonuç aldım. Hattım VDSL2 ve 10 yıllık bakır ile hizmet alıyorum.

Eki Görüntüle 1045601

Türkiye serverine %8 paket kaybı normal herhalde. Amsterdam sunucusuna ise %20 de normal.

Türkiye serverine %8 paket kaybı normal herhalde. Amsterdam sunucusuna ise %20 de normal.

Sana diyorum ki pingplotter indir amsterdam sunucusuna test yap 5 dakika boyunca. Sonra buraya at diyorum sana yorumlayalım.

Hala nperf testinde olan paket kaybına bakıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı