Comodo antivirüs nasıl?

RefRoys

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Comodo antivirüs programı kullanıyorum gayet güzel bir program. Her yüklediğimi tarıyor. Bu program bilgisayarımı yavaşlatır mı?
SSD kullanmıyorum!

Bazı güvenlik onaylı yazılımları da tarıyor ve kullanıcı izni olmadan karantinaya alabiliyor. Bazen sistemde anlık olarak kaynak kullanımında yükselmelere neden olabiliyor. Bu yüzden kullanılmasını önermiyorum.
  • Sisteminizi tam olarak belirtebilir misiniz?​
  • Ücretsiz olan sürümünü mü kullancaksınız?

Comodo'nun kurucu Türk asıllı Melih Abdülhayoğlu'dur.

Çok fazla kullanan kişiye rastlamadım. Forumda gördüğüm kadarıyla kullanan kişiler vazgeçip farklı antivirüslere yöneliyorlar.

Çevremde kullanan insanlar var güzel olduğunu söylüyorlar. Hiç kullanmadım. Yine de Kaspersky kadar etkili mi dersen değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Comodo Firewall ücretsiz versiyonu dahil çok çok güçlü bir antivirüstür.
Bilgisayarımda kaldıramadığım virüsler var ve CMD üzerinden komut atayıp duruyorlardı Comodo bu sorunların tamamını kaldırdı gerçek Windows sistemi dışında CMD çalışmasına izin vermiyor bilgisayarımın performansı düşmedi arttı haliyle, kullanılmasını öneririm.

Edit: Kaspersky ile birlikte kullanıyorum Kaspersky bu tarz sıkıntıları çözemiyor farkına dahi varmıyor.

Bazı güvenlik onaylı yazılımları da tarıyor ve kullanıcı izni olmadan karantinaya alabiliyor. Bazen sistemde anlık olarak kaynak kullanımında yükselmelere neden olabiliyor. Bu yüzden kullanılmasını önermiyorum.
  • Sisteminizi tam olarak belirtebilir misiniz?​
  • Ücretsiz olan sürümünü mü kullancaksınız?

sistemim gtx 950 2gb i5 3570k 8 gb ram hyprex blu 500gb hdd

evet ücretsiz sürümünü kullanıyorum

@RefRoys, Comodo antivirüs yazılımını tek bir paket olarak kullanmak yerine sadece güvenlik duvarını ücretsiz olarak kullanman daha faydalı olacaktır. Comodo'nun antivirüs yazılımında false positive oranı (yanlış alarm/uyarı oranı) fazladır. Bu yüzden bir uygulama açmaya bile kalksan uygulaman tehdit olarak algılanabilir. Antivirüs ve güvenlik duvarı olarak ince yapılandırılmış bir kombinasyon kullanmanı öneririm. Sisteminde bir problem çıkarmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı