Comodo Antivirüs virüslü mü?

fatihylmzz

Hectopat
Yer
Adana, Seyhan
Az önce Comodo Antivirüs indirdim test amaçlı ve kullandığım antivirüs, Comodo'da virüs tespit etti bu normal mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 99
Az önce Comodo antivirüs indirdim test amaçlı ve kullanıdığım antivirüs, Comodo'da virüs tespit etti bu normal mi?

Çoğu antivirüs kendi programını size kullandırmak için diğer programları virüs olarak gösterebilir. Eski PC'mde AVG Bitdefender'ı virüs gösteriyordu mesela.

İki antivirüs aynı sistemde bulunduğunda çakışmalar oluyor ve nadiren sistemde kilitlenmeler ve çökmeler oluşabiliyor. Antivirüslerin birbirini virüs olarak algılaması rekabeti de içerse de çoğunlukla sistemi korumak için olduğunu düşünüyorum.

Buradan kontrol edebilirsiniz.

ESET, istenmeyecek program olarak işaretlemiş Comodo'yu. Antivirüsler sisteme başka antivirüs girdiğinde onları istenmeyecek program olarak işaretler genel olarak zaten. Verdiği uyarıya bakarsanız zaten "Bu güvenlik riski oluşturmayan bir program olmayabilir." yazdığını görürsün. Zaten sisteminizde 1 AV bulunmalı, yoksa sistem istikrarsızlaşır.

Comodo antivirüs iyi değildir aşağıdan makalemi inceleyebilirsiniz ayrıca kendi sitesinden indirdiyseniz virüs yoktur 2 antivirüs kafa karıştırır o yüzden virüs olarak göstermiş olabilir.

Geri
Yukarı