Comodo vs Kaspersky

Advisor20

Hectopat
Hangisini tavsiye edersiniz? Comodo'nun verdiği özellikler daha fazla ama Kaspersky kalitesi de var kararsız kaldım. Kaspersky Free ve Comodo Firewall birlikte kullanayım dedim olmadı uyumsuzlarmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette Kaspersky daha iyidir. Comodo veritabanı zayıftır zaten Comodo'nun asıl gücü HIPS ve FW özelliklerinden geliyor.

Ben Kaspersky öneriyorum veritabanı güçlü bir yazılım. Comodo kullanacaksan biraz da bu konular hakkında bilgili bir kullanıcı olman daha iyi olur yoksa ikide bir Comodo size soru sorunca rahatsız olabilirsiniz.

Comodo'nun bugün itibari ile veritabanında 56021717 tanım varken. Mevcut tanımların bazılarının hatalı olduğunu belirtirim. Fakat güçlü bir veritabanı mevcut.

Kaspersky'nin veritabanı ise Symantec firmasının yaptığı gibi son zamanlarda küçültme ve eski zamanlı zararlıları veritabanından silmeye başlamıştı.

Kaspersky Free ve Comodo Firewall aynı anda kullanabilirisn. Herhangi bir uyumsuzluk yok. Yaşadığın bir uyum sorunu var ise belirtin, yardımcı olalım.

Fakat tavsiyem tek paket kullanmanızdan yanadır. Kaspersky Free yerine Comodo IS kullanmanız daha gelişmiş koruma sağlayacaktır.

Comodo'nun bugün itibari ile veritabanında 56021717 tanım varken. Mevcut tanımların bazılarının hatalı olduğunu belirtirim. Fakat güçlü bir veritabanı mevcut.

Kaspersky'nin veritabanı ise Symantec firmasının yaptığı gibi son zamanlarda küçültme ve eski zamanlı zararlıları veritabanından silmeye başlamıştı.

Kaspersky Free ve Comodo Firewall aynı anda kullanabilirisn. Herhangi bir uyumsuzluk yok. Yaşadığın bir uyum sorunu var ise belirtin, yardımcı olalım.

Fakat tavsiyem tek paket kullanmanızdan yanadır. Kaspersky Free yerine Comodo IS kullanmanız daha gelişmiş koruma sağlayacaktır.
Bildiğim kadarıyla Comodo veritabanı zayıftı. Güncel zararlıları veritabanlı tespitte zayıf değil mı?

Güncel zararlıları tespit konusunda da başarılı. Valkyrie ve Cima (Camas) özelliğini cloud ile beraber önceki sürümlerden itibaren aktif etmişti. Bu şekilde veritabanına eklenmese dahi potansiyel olarak tehlikeli uygulamaları anlık analiz edip ona göre karar vermekte. Gün içerisinde de veritabanına uygun bir isim ekleyerek kaydetmekte.

Teşekkür ediyorum. Comodo çok iyi çalışıyor gerçekten, sizin paylaştığınız ayarlarla daha güvende hissediyor insan. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı