Avira Prime vs Kaspersky Free+Comodo Firewall vs Comodo Internet Security

ESET'in benim denediğim en hafifi olabilrya hocam ben işlemci kullanımı 0.2 falan RAM kullanımı 80 MB gibi bir şey bayağı iyi o yönden ama insanlar Kaspersky ESET'ten niye daha iyi bilmiyorum korumaları neredeyse aynı.
Ben Bitdefenderi uzun zaman sonra bugün tekrar kurdum ram kullanımı nasıl olmuş diye. sistemi çok yıprattı. Korktum yani bu güzel sistemi nasıl yorar diye. Esetten devam etmeli. Eset Smart Security olmalı ama tam koruma açısından. Esetin varlığı yokluğu bir çok hoş. Bir müzik video izlemek tarayıcıda gezmek kadar basit. Hatta chroma da fazla sekme açın Esetten daha fazla yük bindirir sisteme. Enteresan yani. Kaspersky ile bağımı kopardım bazı durumlardan dolayı. Ama bu profesyonel olduklarını gerçeğini değiştirmeyecek tabi. 2. dünya savasından kalma bilgisayarlar bile Esetle rahatlıyor hafif olması çok uzmanca. İyi antivirüsü yapan firma çok. Hafifi yapmak herkesin harcı değil. Her sisteme uyacak program zor. Eskiden hangisi iyi hangisi kötü bilmek söylemek zordu. Farklı senaryolarda farklı sonuçları vardı. Virüs testleri yapardım gençken. Virüsler yapardım. Antivirüsü aşabilir miyim denerdim. Bazen benden habersiz virüs bulaştıranlar olurdu. Kaspersky ile çözemediğimi Esetle çözmüştüm. Yani birbirini tamamladıkları zamanlar olur. Tabi o zamanlar veritabanıyla hareket ederleri çoğu zaman. Şimdi sezgisel tekniksel olarak hareket ediyorlar. Bayağı gelişti sistemleri. Daha kısa anlatmak isterdim zor. tam olarak anlatamıyorum çok teferruatlı bir konu çünkü :)

Siz bunu deyince acaba yanlış ürünü mü aldım koruma sağlamaz mı bende internet Security var o yüzden.

ESET internet Security yeterlidir. Ben ekstra olsun diye keyfi kullanıyorum. Ekstrası sanıyorum bulut tabanlı korumaydı. Yani bir dosyayı kendi bulut veritabanıyla detaylı bir şekilde inceleyip size bildiriyorlar. İnceleme bitinceye kadar açamıyorsunuz dosyayı. Değişik bir sistem.

Kaspersky iyidir. Eskidir köklüdür. Eskiden trial resetler kara listeye giren onlarca key. Hey gidi hey. Çok iyiliğini gördüm. Sadece bir sefer zor durumda kalmıştım. Onu da hallettim başka şekilde.

ESET internet Security yeterlidir. Ben ekstra olsun diye keyfi kullanıyorum. Ekstrası sanıyorum bulut tabanlı korumaydı. Yani bir dosyayı kendi bulut veritabanıyla detaylı bir şekilde inceleyip size bildiriyorlar. İnceleme bitinceye kadar açamıyorsunuz dosyayı. Değişik bir sistem.

Hocam sizin bayağı bir bilginiz var aslında sizden virüslere yönelik tedbir ve uygulama eklenti önersinin olduğu bir konu rehber gelse güzel olur.

Yok fazla bilmiyorum aslında. Eskiden virüs yapıyordum sadece. Format atardım. Gençlik dönemlerimden merakım var. Bildiğim tek şey virüse karşı güvenilir programlar, araçlar vs. Birkaç firma adını ezberleyin. Sorun yaşadığınızda kullanın 🙏

Var evet yıllar öncesi belli aralıklarla sıadece hobi olsun belki virüs bulurum diye kullandığım bir program vardır.

Antivirüs programları haricinde tedirgin olursam bununla tararım.

Ayrıca Malwarebytes ürünü meşhur herkesin yavaş yavaş öğrendiği AdwCleaner ki önceden sadece AdwCleaner'dı bağımsızdı. Sonradan satın mı aldılar anlayamadım.

Eskiden kapanan çok meşhur bir forumda (emeğe saygı +rep) :D rehber niteliğinde geniş kapsamlı bir konum vardı. Oralarda devamlı paylaşırdım bu üstteki aracı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı