Concerta+Ritalin

Orhan özgen

Yoctopat
Daha fazla  
Ben 36 mg Concerta ve 10 mg Ritalin kullanıyorum. Birisi sabah 8 diğeri akşam 4 saatlerinde. İlk hafta odağımı topluyorlardı. Fakat ilaç vücuda alıştı. Semptonlarımı karşılamıyor ve bu beni kötü hissettiriyor. 54 mg concertaya geçsem bu sefer, kilom 65, kaldırabilecek miyim? Son bir haftadır odağım dağılmaya devam ediyor ve daha önce kullanmadım. Vücut çok hızlı buna nasıl alışabilir?

Ben 36 mg concerta ve 10 mg ritalin kullanıyorum. Birisi sabah 8 diğeri akşam 4 saatlerinde. İlk hafta odağımı topluyorlardı. Fakat ilaç vücuda alıştı. Semptonlarımı karşılamıyor ve bu beni kötü hissettiriyor. 54 mg concertaya geçsem bu sefer, kilom 65, kaldırabilecek miyim? Son bir haftadır odağım dağılmaya devam ediyor ve daha önce kullanmadım. Vücut çok hızlı buna nasıl alışabilir?

Hocam anlayamadım doktorunuz direkt size ritalin+concerta mı verdi ve kilonuz az acaba siz mi ilaçtan ütopik bir etki bekliyorsunuz.

Ritalin + Concerta mı ? İlk defa duydum. Concerta zaten çeyreklenme ömrü 12 saatleri bulan bir ilaç nasıl 16:00'dan sonra size doktor bu ilacı önerebiliyor ?

Ritalin + Concerta mı ? İlk defa duydum. Concerta zaten çeyreklenme ömrü 12 saatleri bulan bir ilaç nasıl 16:00'dan sonra size doktor bu ilacı önerebiliyor ?
Concerta’nın toplam etki süresi 9-11 saat zaten. 8’de alınan ilaç akşam 6’da artık etkisini yitirmiş olur, öncesindeki saatlerde de zaten etkisi iyice azalır. Bu sebeple okul sonrası ödevleri yapabilme vs amacıyla saat 4 civarı Ritalin verilir, 3-4 saat de Ritalin etkisiyle gün tamamlanır. Akşam 4’te Concerta önerilmemiş zaten arkadaşa da, sabah Concerta ikindi vakti Ritalin gayet standart bir reçete.

Concerta’nın toplam etki süresi 9-11 saat zaten. 8’de alınan ilaç akşam 6’da artık etkisini yitirmiş olur, öncesindeki saatlerde de zaten etkisi iyice azalır. Bu sebeple okul sonrası ödevleri yapabilme vs amacıyla saat 4 civarı Ritalin verilir, 3-4 saat de Ritalin etkisiyle gün tamamlanır. Akşam 4’te Concerta önerilmemiş zaten arkadaşa da, sabah Concerta ikindi vakti Ritalin gayet standart bir reçete.
Daha önce hiç duymamıştım bu iki ilacın beraber tedavide kullanıldığını. Sizden öğrenmiş oldum.

Geri
Yukarı