Concerta yeteri kadar etki etmiyor

Peki gerçekten çözüm bu ilacı kullanmak mı? Ne kadar süredir bu 'sorun'dan muzdaripsiniz ve kaç doktorla görüştünüz?

Evet DEHB için en etkili ilaç bu. Uzun salınımlı metilfenidat yani. 10 senedir DEHB için gidiyorum çeşitli ilaçlar terapiler oldu ardından haplara 2 sene ara vermiştim. Tekrar DEHB'min artmasıyla gitmeye devam ediyorum ve concerta yazıyor şuan ki psikiyatrim ve gerçekten eskisi gibi değiştirdi beni.

Peki gerçekten çözüm bu ilacı kullanmak mı? Ne kadar süredir bu 'sorun'dan muzdaripsiniz ve kaç doktorla görüştünüz?
Çözüm değil bu ilaçlar stimulant. Yani taklid ediyorlar olması gerekeni. Tedavi etmiyorlar, etki geçtiği zaman hastalık geri dönüyor.

Doğum travması nedeniyle ağır derecede bu hastalığa sahibim. Çok yoğun olduğun artık sorumlulukları kaldıramadığın raddede bu ilacı psikiyatrist gözetiminde alırsın, işin bitince bırakırsın, tekrar istememek için tatile çıkarsın ki beyin unutsun.

Zira bunun sonu yok her gün beyin daha fazla doz istiyor. Onu bir yerde resetlemen lazım. Doktorum ne güzel 25'ten sonra geçmesi için bir ton tedavi uygulamıştı bana nihayetinde geçmişti de. Sonra trafik kazası geçirdim bir süre yatalak kaldıktan ve bir ton ilaçtan sonra tekrardan DEHB nüksetti. Şimdi tekrar kullanıyorum.

Kanka ben bu ilacı 15 yaşında kullanmaya başladım 18 yaşına kadar gayet güzel etki etti birden bire etkisi söndü gitti tabiki tolerans ile alakalı değil ilaç işe yaramadığından dolayı bıraktım 2 yıl kullanmadım tekrar denedim yine etki etmedi gerçek bir dehb olan ben için bu aşırı derece de berbat bir şeydi daha sonra öğrendim ki dehb tedavisi sadece concerta ve ritalin den ibaret değil örneğin abd de diyelim biri concerta ile başladı bu ilaca yanıt vermedi doktoru adderall veya vyvanse adlı ilaclara geçiriyor muhtemelen bunlardan etki alıyor metilfenidat sınıfında olan ilaçlar çocuklar ve ergenler için daha etkili ve bizim ülkemizde bulunmayan amfetamin sınıfında olan ilaçlar ise yetişkinler de daha etkili olay tamamen bu ülkemiz de kullanma şansın yok eğer ki gerçekten bundan müzdaripsen neurofeedback yaptırabilirsin tabi biraz tuzlu

Geri
Yukarı