Condenser mikrofon nasıl verimli kullanılır?

Mert Erbeden

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam Midex'in MX2020 modeli olan Condenser mikrofonunu aldım yayın, ses kayıtları, Discord konuşmalarında mikrofona gereken gücü sağlayan ses kartı mikseriyle birlikte kullanacağım.bildiğiniz üzere Condenser mikrofonlar ya bir Phantom powera ihtiyaç duyar ya da bir ses kartına.mikserden ekolayzır ayarlamaları da yapılırsa tam verim kullanmam mümkün müdür en azından başlangıçta düşünüyorum yani tabii ki performansını bir Rode NT1 kadar beklemiyorum onu belirteyim ama en azından dip sessiz cızırtısız akıcı bir yayın ya da ses kaydı almam mümkün müdür? pop filter da kullanacağım bu konuda biraz beni aydınlatabilecek birisi varsa yardımcı olursa memnun olurum özellikle ses kartı konusunda var mıdır bu tür yayıncılık işlerinden anlayan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir mevzu var şimdi , doğru Rode mikrofon konusunda gerçekten çok kaliteli bir marka fakat şuan üretilen çoğu mikrofon artık bazı standartları karşılar durumda ama burada bir parantez açalım ve ses kartı konusuna gelelim ,ses kartı elinizdeki mikrofonun maksimum kapasitesini size sunabilecek bir donanım 48 v bir güç üretiyor buda condenser mikrofon için şart , Benim elimde M-Audio M track 2x2 bir ses kartı var giriş seviyesi için yeterli ve mikrofon olarak Boya By m1000 kullanıyorum ve gayet kaliteli ses alıyorum , bu sizin birazda olduğun ortamın ses yalıtım sistemiyle alakalı ama ben size başlangıç için ses kartında behringer ya da M-audio öneriyorum bu iki markadan birini almanız sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır hem fiyat hem yazılım desteği konusunda .

Son düzenleme:
Şöyle bir mevzu var şimdi, doğru Rode mikrofon konusunda gerçekten çok kaliteli bir marka fakat şu an üretilen çoğu mikrofon artık bazı standartları karşılar durumda ama burada bir parantez açalım ve ses kartı konusuna gelelim, ses kartı elinizdeki mikrofonun maksimum kapasitesini size sunabilecek bir donanım 48 W bir güç üretiyor bu da Condenser mikrofon için şart, Benim elimde M-Audio M track 2x2 bir ses kartı var giriş seviyesi için yeterli ve mikrofon olarak Boya BY-M1000 kullanıyorum ve gayet kaliteli ses alıyorum, bu sizin biraz da olduğun ortamın ses yalıtım sistemiyle alakalı ama ben size başlangıç için ses kartında Behringer'ya da M-Audio öneriyorum bu iki markadan birini almanız sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır hem fiyat hem yazılım desteği konusunda.

Ses kartımı belirtmeyi unutmuşum MDX-999X kullanıyorum idare eder sanırım başlangıçta

Ses kartımı belirtmeyi unutmuşum MDX-999X kullanıyorum idare eder sanırım başlangıçta
elinizdeki bir mikser, yayında kullanılır mı evet 48V beslemesi var kayıttan kastınız müzik midir eğer öyle ise hayır kullanamazsınız sebebi ise mikser asla bir ses kartı gibi olamaz , teorik olarak işini görür fakat tam bir ses kartı gibi performans vermez bunu tıpkı aynı çipe sahip fakat biri mobil biri harici ekran kartı gibi düşünebilirsin .Ses kayıtlarınızda müzik ile uğraşırsanız gecikmeler meydana gelecektir ki üzerine sesinizle oynadığınız vakit hep şişecektir tabiki bazı programlarda bilgisayarınız işlemcisini de kullanabilirsiniz fakat hiç biri ses kartı gibi tam performans vermez. Konuyu özetlemek gerekirse yayın için evet yeterli fakat müzikle uğraşacaksanız BM 800 ü bile adam edecek tek şey iyi bir ses kartıdır.

Elinizdeki bir mikser, yayında kullanılır mı evet 48V beslemesi var kayıttan kastınız müzik midir eğer öyle ise hayır kullanamazsınız sebebi ise mikser asla bir ses kartı gibi olamaz, teorik olarak işini görür fakat tam bir ses kartı gibi performans vermez bunu tıpkı aynı çipe sahip fakat biri mobil biri harici ekran kartı gibi düşünebilirsin. Ses kayıtlarınızda müzik ile uğraşırsanız gecikmeler meydana gelecektir ki üzerine sesinizle oynadığınız vakit hep şişecektir tabii ki bazı programlarda bilgisayarınız işlemcisini de kullanabilirsiniz fakat hiçbiri ses kartı gibi tam performans vermez. Konuyu özetlemek gerekirse yayın için evet yeterli fakat müzikle uğraşacaksanız BM 800'ü bile adam edecek tek şey iyi bir ses kartıdır.

Doğrudur benim de çok bilgim yok ama zaten müzik işleri için almadım daha çok Discord ve Twitch'te bir süre bu ses kartıyla idare edeceğim daha sonra zaten profesyonel bir ses kartı alırım o zaman da zaten mikrofondan sağlam meyve alırım şu an için ama bu yeter değil mi Twitch Discord gibi işlerde MDX- 999X ses kartı
Bu arada söylemiş olduğunuz ses kartları güzelmiş baktım da biraz şu an için bütçemi aşıyor ama bakacağım daha sonra sağ ol

Yeni konular

Geri
Yukarı