Cooler Master 360M sıvı soğutma ASUS B760M-A anakarta nasıl takılır?

beratxxb

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, iyi geceler Cooler Master 360M sıvı soğutma aldım 2. el olarak. Anakartım ASUS B760M-A, D4 üzerinde (4 pinli) 1 RGB portu (12.volt) ve 3 adette (3 pinli) add gen (5.volt) portları bulunuyor RGB için. Sıvı soğutmadan gelen kablo 3 pinli add gen portlarını denedim ama hiçbiri ARGB'leri yakamadı. Nasıl bir yol izleyerek kesin olarak ARGB yakabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Add gen portuna takıp Armoury Crate üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Armoury Crate üzerinden denedim. RGB'ler yanmıyor kesinlikle add gen portunda.başka nasıl yapabilirim extra kablolarla vs

Armoury Crate üzerinden denedim. RGB'ler yanmıyor kesinlikle add gen portunda. Başka nasıl yapabilirim extra kablolarla vs.

Add gen portlarının ve ARGB'lerin çalıştığına eminim.

Sıvı soğutmanın 3 pin olduğuna emin misiniz? Çekip atarsanız bakayım.

5'li çoklayıcıya bağlı ARGB'ler 2 çıkışı bulunuyor birisi Gigabyte anakartlar için diğeri 3 pinli.

Dosya Ekleri

• IMG_4502.jpeg
    IMG_4502.jpeg
    123,1 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_4504.jpeg
    IMG_4504.jpeg
    85,2 KB · Görüntüleme: 11
Soldaki ARGB de sağdaki girişi anlayamadım. Uygulama üzerinde LED sayısını ayarlama tespit etme gibi bir şey olması gerekiyor, ona bir bakın.

Eki Görüntüle 2175415

Çoklayıcı düz kablodan mı oluşuyor, yoksa bir kontrolcü mü?

Dediğiniz gibi uygulamadan otomatik tarama hem de elle manuel müdahale yaptım ama sadece 1 fanın tek bir LED'i yanıyor.

Soldaki ARGB de sağdaki girişi anlayamadım. Uygulama üzerinde LED sayısını ayarlama tespit etme gibi bir şey olması gerekiyor, ona bir bakın.

Eki Görüntüle 2175415

Çoklayıcı kablodan oluşuyor extra kontrolcü var ama 2.el olduğu için çoğu kablosu ve PIN'i kayıp.

Eki Görüntüle 2175415

5V yetmeme gibi bir durumu olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_4505.jpeg
    IMG_4505.jpeg
    111,7 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_4506.jpeg
    IMG_4506.jpeg
    178,9 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı