Cooler Master CH321 dip ses yapıyor

Kulaklığın kusurlu değildir büyük ihtimalle. Mikrofon ayarlarına girip "Custom" sekmesine gir, oradan Agc'yi devre dışı bırakıp "uygula" diyerek çık.

Eki Görüntüle 1281201

Bu ayarı kapatıp öyle denemiştim, mikrofon aynı şekilde klavye fare sesi almaya ve arkada hışırtı devam ediyordu.
Ayrıca tek sorun mikrofon değil, müzik oyun vs bir şey açtığımda arka planda ince bir ses duyuluyor uygulamayı kapattığımda ise gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikrofonun klavye ve fare sesi almasını tamamen almasını engelleyemezsin. Mikrofon ses düzeyini kaçta kullanıyorsun? Eğer 100'de kullanıyorsan klavye, mouse ve hışırtı sesini bariz bir şekilde alır. Ben 80'de kullanıyorum hışırtı sesi yok ve klavye, mouse tıklama sesleri minimum düzeyde geliyor, sen 90'da da kullanabilirsin. Ayrıca AGC'yi kapalı tut, bu kulaklık için açılmasını gerektirecek bir faydası yok.

Dip ses sorunu ise kulaklığı ilk taktığım gün ben de hissetmiştim. Daha sonra fark etmemeye başladım ya da kesildi. Şu an tekrar kontrol ettim ve dip ses yakalyamadım.

Hala sorun olduğu düşünüyorsan garantiye gönderebilirsin, İtopya hijyen ürünü olduğu için iadeyi kabul etmeyecektir.

Mikrofonun klavye ve fare sesi almasını tamamen almasını engelleyemezsin. Mikrofon ses düzeyini kaçta kullanıyorsun? Eğer 100'de kullanıyorsan klavye, mouse ve hışırtı sesini bariz bir şekilde alır. Ben 80'de kullanıyorum hışırtı sesi yok ve klavye, mouse tıklama sesleri minimum düzeyde geliyor, sen 90'da da kullanabilirsin. Ayrıca AGC'yi kapalı tut, bu kulaklık için açılmasını gerektirecek bir faydası yok.

Dip ses sorunu ise kulaklığı ilk taktığım gün ben de hissetmiştim. Daha sonra fark etmemeye başladım ya da kesildi. Şu an tekrar kontrol ettim ve dip ses yakalyamadım.

Hala sorun olduğu düşünüyorsan garantiye gönderebilirsin, İtopya hijyen ürünü olduğu için iadeyi kabul etmeyecektir.
Mikrofon ses düzeyi %40'da.Bu düzeyi azaltarak,arttırarak denedim ama düzey fark etmeksizin klavye-fare seslerini alıyordu.AGC'de kapalı durumda.
Dip ses denilen şey masaüstündeyken bile kulaklıktan ince bir ses gelmesi mi oluyor ?

Dip ses denilen şey masaüstündeyken bile kulaklıktan ince bir ses gelmesi mi oluyor ?
Evet.
Bendeki dip ses anakartımın ses devresinden kaynaklı.
Ne kadar hızlı internet kullandığımı, disklerin ne kadar hızlı veri okuyup yazdığını yani kısaca çipsetten ne kadar hızlı veri geçtiğini kulaklıktan duyabiliyorum.
Mikrofon girişini gürültüden kullanamıyorum.

Düşük sesli tiz ses olarak kulaklığa yansıyor.

Elinizdeki kulaklığı kullanmadım ama anakartın jak girişine taktığım bütün kulaklıklarda oluyordu.

Son düzenleme:
Evet.
Bendeki dip ses anakartımın ses devresinden kaynaklı.
Ne kadar hızlı internet kullandığımı, disklerin ne kadar hızlı veri okuyup yazdığını yani kısaca çipsetten ne kadar hızlı veri geçtiğini kulaklıktan duyabiliyorum.
Düşük sesli tiz ses olarak kulaklığa yansıyor.
Bende şöyle oluyor mesela ;
Örneğin bir oyun açtım ve giriş ekranındayım,normalde giriş ekranında müzik vs. yok.Ama kulağıma o tiz sesi geliyor.Oyunu kapatınca ise gidiyor ses.
Birde YT'de video açtığımda bazen arkaplanda bu tiz sesi gene duyuyorum.
Değişime göndersem sorun yok deyip geri göndermesinler ?

Örneğin bir oyun açtım ve giriş ekranındayım,normalde giriş ekranında müzik vs. yok.Ama kulağıma o tiz sesi geliyor.Oyunu kapatınca ise gidiyor ses.
Ne yaptınız hocam? Sonuç nedir?

Tam olarak aynı model ve aynı sorun bende var. Çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı