Cooler Master CK721 Kompakt Mekanik Klavye İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
gpgh0hi5kiy.jpg

Yüzde 65 tasarımlı, kompakt, kırmızı düz mekanik anahtarlara sahip Cooler Master CK721 klavye hem oyuncular, hem programcılar için güzel özelliklere sahip. 2.4 GHz kablosuz ve Bluetooth bağlantının yanında kablolu olarak da kullanılabiliyor. Tasarımı, güncelliği ve tuş basım hissiyatıyla CK721 yeni nesil yüzde 65 modasına uygun, çok beğenerek incelediğim bir donanım oldu. Bunun en büyük sebebi […]

Devamı: Cooler Master CK721 Kompakt Mekanik Klavye İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

gpgh0hi5kiy.jpg

Yüzde 65 tasarımlı, kompakt, kırmızı düz mekanik anahtarlara sahip Cooler Master CK721 klavye hem oyuncular, hem programcılar için güzel özelliklere sahip. 2.4 GHz kablosuz ve Bluetooth bağlantının yanında kablolu olarak da kullanılabiliyor. Tasarımı, güncelliği ve tuş basım hissiyatıyla CK721 yeni nesil yüzde 65 modasına uygun, çok beğenerek incelediğim bir donanım oldu. Bunun en büyük sebebi […]

Devamı: Cooler Master CK721 Kompakt Mekanik Klavye İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bağlantı sorunu yaşadınız mı hiç?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Temmuz'dan beri kullanıyorum. 12 yıllık Logitech MK520 tecrubesinden sonra F tuşlarının olmayışına çok zor alıştım. Hatta hala alışmaya çalışıyorum. Bir de tuşlar o klavyeye göre daha küçük. Arada hatalar yapıyorum. Noktalı virgül; tuşu cok zor yerde kalmış maalesef. Yazılımcıyım ve bu karakterin cok kullanıldıgı dillerle çalışıyorum. Bu sorun teşkil ediyor şu sıralar. Ama alışacagım muhtemelen. Almadan önce çok araştırdım. TR dizilimi olsaydı Keychron alacaktım. Ama bu klavyeden de hiç pişman olmayacağım gibi düşünüyorum. Bir bağlantı problemi yaşamadım. Genelde kablolu - wireless dönüşümlü olarak kullanıyorum. Hiçbir bağlantı problemim olmadı.

@Cooler Master Türkiye bu klavyenin tanıtım metinlerinde aksesuar ve keycapsleri gelecek deniliyordu. Bu konuda bir gelişme göremedim henüz Türkiye'de. Bilgilendirme durumunuz olur mu acaba?

bağlantı sorunu yaşadınız mı ? hiç
Klavyeyi kullanmayı sürdürüyorum, firmware güncellemesi yaptıktan sonra 2.4 GHz kablosuz bağlantı adaptörünü başta tanıtamadım. Sonra bilgisayarın farkı bir USB portuna takıp, FN+Enter'a 5 sn basılı tutup tekrar eşleme moduna aldım. Bu esnada klavye de kablosuz bağlantı modundaydı (Klavyenin sağındaki anahtar) sonuçta farklı port üzerinden dongle eşleme yapınca sorun düzeldi. Gayet memnunum. https://landing.coolermaster.com/faq/how-to-pair-and-connect-the-ck721-under-24-ghz-mode/

Merhaba. Ben de bu klavyeye sahibim ancak bilek desteği ihtiyacım var. Tam boy klavyeler için Türkiyede satışta mevcut ancak bu klavye için uygun olan ölçüdeki bilek desteğini hiçbir yerde satışta bulamadım. Direk merkezden böyle bir şeyi tedarik edebilme şansımız var mıdır?

Merhaba. Ben de bu klavyeye sahibim ancak bilek desteği ihtiyacım var. Tam boy klavyeler için Türkiyede satışta mevcut ancak bu klavye için uygun olan ölçüdeki bilek desteğini hiçbir yerde satışta bulamadım. Direk merkezden böyle bir şeyi tedarik edebilme şansımız var mıdır?
Malesef bulunmuyor, bir arkadaşımız tam boyunu alıp keserek bir çözüm bulmuştu.

Peki sizi bulmuşken birşey daha sorayım, klavyenin üst metal kapağını tutan tırnakların hepsi kırık bantla geçici çözüm tutturabildim ancak bununla ilgili yapabileceğimiz birşey olur mu?

Peki sizi bulmuşken birşey daha sorayım, klavyenin üst metal kapağını tutan tırnakların hepsi kırık bantla geçici çözüm tutturabildim ancak bununla ilgili yapabileceğimiz birşey olur mu?
Malesef bir çözüm yok, en mantıklı çözüm Japon ile birkaç noktadan dikkatlice yapıştırmak olur.

@Cooler Master Türkiye https://www.amazon.com.tr/SteelSeries-PrismCaps-Görünümlü-Klavyeler-İngiltere/dp/B095X5G4S4 bu ürün bu klavyeyle uyumlu mu?
Benimki TR tuş dizilimli olan klavye. Ama UK klavye kullanmak istediğimden dolayı bu tuşları alacagım. Benim klavyeme uygun mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı