Cooler Master H500 için RGB Egzoz Fan önerisi

DIABLO36

Hectopat
Selamlar, bahsettiğim kasaya ve B450 AORUS PRO (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE buradaki anakartımın adreslenebilir RGB portuna uygun, RGB Fusion uygulaması ile senkronize çalışacak güzel bir fan arıyorum. Üçlü set almayı düşünmüyorum, sadece egzoz için RGB adreslenebilir ve anakartıma uygun bir fan istiyorum. Sadece bir fan için açıkçası 300-400 TL veremem. En fazla 200-250 kadar diyelim. 250'den aşağı olursa da sevinirim ☺
@Asım Demir Yardımcı olabilir misiniz?
++

@CJack60

Son düzenleme:
Üç tane fan yeri var kırmızı okla işaretlediğim herhangi girişten birine takabilirsin. Hariçten gelen RGB bağlantısını ise yine sarı okla işaretlediğim yere takacaksın.

1568242645470.png

Bu arada yazdığınız ile attığınız üründen sanırım iki model mevcut.

ve Cooler Master SF120R RGB LED Fan square frame Case Fan MFX-B2DN-20NPC-R1 PC Fanı - Nanokatalog

olarak ikiye ayrılıyor. Diğerinde ARGB ibaresi yer almakta. Hangisini almalıydım?
+
Sanırım ARGB olanı satın alacağım. Adreslenebilir olan o galiba :D
Üç tane fan yeri var kırmızı okla işaretlediğim herhangi girişten birine takabilirsin. Hariçten gelen RGB bağlantısını ise yine sarı okla işaretlediğim yere takacaksın.

Eki Görüntüle 437590

Sitesinde fan için 4, RGB için 3 Pin bağlantısını göstermekte. Sarı ok ile işaret ettiğiniz yere 3 Pin bağlantısını yaparsam herhangi bir sorun olmaz yani öyle mi? Dışarıda kalan iki pinin bir önemi yok yani?

Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Alttaki ARGB bağlantısıyla ilgili yazını görünce fanı kendi sitesinden tekrar kontrol ettim ne yazık ki Gigabyte destekli olmadığını öğrendim. Farklı alternatiflere yönelmen gerekecek.

Son düzenleme:
Onu ARGB olmadığı için direk eledim. Senin gözünden kaçmamış :)
ARGB olanını yarın site ile konuşup sipariş edeceğim. Bu pin bağlantılarında herhangi bir problem yaşamam değil mi? 5 pin olan yere sitede ARGB için 3 pin girişi gerçekleştireceğimiz için fazla gelen iki pinin bize bir zararı olmaz?
Alttaki ARGB bağlantısıyla ilgili yazını görünce fanı kendi sitesinden tekrar kontrol ettim ne yazık ki Gigabyte destekli olmadığını öğrendim. Farklı alternatiflere yönelmen gerekecek.

Antec olan baktım da o bahsettiğimiz yazılımı destekliyor. Peki bunu alırsak bağlantısında vs. bir sorun olmaz değil mi? Gerçekten şu bir tane fan olayı bile ne zahmetliymiş onu öğrendim😄
++

Anakartıma uygun SF120 ARGB gibi yani tüm fanı kaplayan RGB bir fan yok mu başka? Antec ve diğerinin malum sadece çerçevesinde RGB var :( SF120 ARGB gibi tüm fanı kapsayan tarzda arıyorum da. Rica etsem o kriterlerde bakabilir miyiz?

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Şunu buldum.

Daha kaliteli alternatif

Son düzenleme:
Şunu buldum.

Anakartın bağlantıları için malum soruyu yine sormalı mıyım? :D
++

Evet, ikinci alternatif olan daha güzel görünüyor. Bunların bağlantısından yana bir problem yok değil mi? Ayrıca bu fanlara bakarken pin konusunda hangi kriterlere dikkat etmemiz gerekiyor? Bu ürünlerin kaç günde geleceği belli değil bu site üzerinden. Ülkemizde satışta olan e-ticaret sitelerinden anakartıma uygun kriterlerde fan ben de bakmak istiyorum ama bu önerdiğiniz de aklımda, yarın siteden bilgisini alacağım.

Son düzenleme:
Bu sefer iyi araştırdım Gigabyte destekli her ikisi de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı