Çözüldü Cooler Master K500 kasa RGB fan LED sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yigitceli

Hectopat
Öncelikle iyi günler. 1 hafta önce aldığım Cooler Master K500 kasamın montajını yaptım fakat öndeki RGB fanlardan alttaki fanın bazı renkleri yanmıyor. Sorunu açmak gerekirse, üstteki fan her rengi yansıtırken alttaki fan bazı renklerde sönüyor ve dahası aynı renkte bile yanmıyorlar. Yani, örneğin üstteki maviyken alttaki kırmızı yanıyor. Monte ederken RGB Controllerın SATA güç kablosunun ucunda küçük bir kırılma olduğunu görmüştüm belki de ondan kaynaklanıyordur fakat öyle bir durumda tüm Controllerın çalışmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Dosya Ekleri

• E25982E1-34B2-4D0E-8B49-281448A7C350.jpeg
    E25982E1-34B2-4D0E-8B49-281448A7C350.jpeg
    417,5 KB · Görüntüleme: 63
  • A8D7C0B3-6BA9-45FE-84BA-F03B5C94B0AD.jpeg
    A8D7C0B3-6BA9-45FE-84BA-F03B5C94B0AD.jpeg
    732,7 KB · Görüntüleme: 53
Çözüm
Fanların kontrolcüye düzgün bağlandığından emin olun. Kontrolcünün üstünde bir ok var. Keza kontrolcüye bağlanan kabloda da bir ok var. Bunlar birbirine denk gelmeli.

O da olmazsa fanların en başta bağlı olduğu 1 to 3 splitter kablo olması lazım. Onu da aynı şekilde kontrol edin ve okların birbirine bakmasını sağlayın.
Fanların kontrolcüye düzgün bağlandığından emin olun. Kontrolcünün üstünde bir ok var. Keza kontrolcüye bağlanan kabloda da bir ok var. Bunlar birbirine denk gelmeli.

O da olmazsa fanların en başta bağlı olduğu 1 to 3 splitter kablo olması lazım. Onu da aynı şekilde kontrol edin ve okların birbirine bakmasını sağlayın.

Çözüm

O oka dikkat etmemiştim, deneyip bildireceğim size tekrardan.

Dediğiniz gibi yapınca her şey düzeldi, teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı