Cooler Master Kontrol Ünitesi RGB Senkronizasyon Sorunu

Tayfun soybelli

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Merhabalar. Cooler Master C700P kasa kullanıcısıyım. Kasa ile beraber 4 adet Cooler Master 140 mm RGB fan ve kontrol ünitesi satın aldım. Ayrıca ML240R sıvı soğutucu ile RGB ışıkları senkron bir şekilde kullanmak istedim. Fakat anakartım Z270 serisi olduğu için sadece tek renk RGB kullanabiliyorum. Farklı RGB modları mevcut değil. ASUS Rog 1080 Ti ekran kartımın RGB çıkışına Cooler Master RGB Splitter ile tüm fanları ve kasanın LED şeritlerini ekledim. Fakat sıvı soğutucunun 120 mm fanlarını da bağladığım zaman 140 mm fanların ışıkları çok az yanıyor. Elimde Masterfan Pro RGB kontrol ünitesi mevcut.Şu an kasama bağlı değil. Kontrol ünitesini ekran kartımdan gelen RGB çıkış ile nasıl senkron çalıştırabilirim. Uzunca araştırmama rağmen kontrol ünitesini ekran kartım ile senkron çalıştırabilecek bir bilgi bulamadım. Fanları kontrol ünitesine bağlayabilirsem ekran kartındaki yükü azaltmış olacağım. Ayrıca sıvı soğutucumun RGB fanları da ışık vermiş olacak. Bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum. Teşekkürler

Dosya Ekleri

• IMG_4096 (2016 x 1512).jpg
    IMG_4096 (2016 x 1512).jpg
    283,4 KB · Görüntüleme: 113
  • IMG_4097 (2016 x 1512).jpg
    IMG_4097 (2016 x 1512).jpg
    263,1 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının RGB si ile senkronlayamazsın sanırım ya ben de bu kontrolcüden almayı düşünüyorum nasıl yorumlar mısın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı