Cooler Master Liquid 240ML sıvı soğutmadan ses geliyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Aşağıda sesi videoyu bırakacağım. Çok dikkatli dinlerseniz bir tıkırtı sesi var. 4 ay oldu alalı sıvı soğutmayı. Vatan'dan aldım montajı her şeyi orada yapıldı durum normal mi? Bayağı korkuyorum elim ayağım titriyor desem yeridir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutmam Cooler Master Liquid 240ML v2.

Sisteminizden olmak istemiyorsanız o psıvı soğutmadan bir an önce kutrulun. Ses gelmeye başladıysa yakın zamanda pompadan sıvı sızdırması yakındır.
Cidden neredeyse duyulmayan bir sesten kesin bir felaketi tahmin etmeniz çok ilginç.
Pompalar sıfır ses çalışmaz zaten sonuçta içinde yüksek RPM ile dönen bir çark var. Fakat genelde fan sesleri tarafından bastırılır. Video çeken kişi telefonu dibine sokmasına rağmen belirgin bir ses yok. Bence sızdırmasıyla alakasız bir durum.

Cidden neredeyse duyulmayan bir sesten kesin bir felaketi tahmin etmeniz çok ilginç.
Pompalar sıfır ses çalışmaz zaten sonuçta içinde yüksek RPM ile dönen bir çark var. Fakat genelde fan sesleri tarafından bastırılır. Video çeken kişi telefonu dibine sokmasına rağmen belirgin bir ses yok. Bence sızdırmasıyla alakasız bir durum.

Hocam sızarmı bayağı korkmaya başladım.
Sisteminizden olmak istemiyorsanız o psıvı soğutmadan bir an önce kutrulun. Ses gelmeye başladıysa yakın zamanda pompadan sıvı sızdırması yakındır.

Bilginiz yok nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz madem bilginiz yok beni de boşa telaşlandırmayın.
@Süleyman Yusuf

Hocam sızarmı bayağı korkmaya başladım.

Bilginiz yok nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz madem bilginiz yok beni de boşa telaşlandırmayın.
@Süleyman Yusuf
@Emirizmir 'in dediği gibi. Bende pek abartı bir ses duyamadım. Kasanın kapağını açtığınızda ortalama 1 metreden ses çok yüksek geliyor mu ?

Eğer sizi çok rahatsız ettiyse garantiye gönderebilirsiniz. Cooler Master Liquid 240ML v2 bu soğutucunun forumdaki bir çok kullanıcıya çektirmişliği var. Forumda biraz araştırırsanız farklı konuları bulabilirsiniz.

@Emirizmir'in dediği gibi. Bende pek abartı bir ses duyamadım. Kasanın kapağını açtığınızda ortalama 1 metreden ses çok yüksek geliyor mu?

Eğer sizi çok rahatsız ettiyse garantiye gönderebilirsiniz. Cooler Master Liquid 240ML V2 bu soğutucunun forumdaki birçok kullanıcıya çektirmişliği var. Forumda biraz araştırırsanız farklı konuları bulabilirsiniz.

Zarar olur mu performandını etkiler mi neyle kaynaklı soruların cevaplarını arıyorum kasa kapağı kapali açık farkrtmez ancak sıvı soğutmaya kafamı koyduğumda bu sesi duyuyorum açıkçası rahatsız etti beni garantiyede göndermek istemiyorum açıkçası ürünü vatandan aldım oradan montajını yaptılar.

Zarar olur mu performandını etkiler mi neyle kaynaklı soruların cevaplarını arıyorum kasa kapağı kapali açık farkrtmez ancak sıvı soğutmaya kafamı koyduğumda bu sesi duyuyorum açıkçası rahatsız etti beni garantiyede göndermek istemiyorum açıkçası ürünü vatandan aldım oradan montajını yaptılar.
Kafanızı koyduğunuzda sesi duymanız normal. Sonuçta içerisinde çok yüksek RPM'de çalışan bir çark var.

Sizin sıcaklıkları kontrol edip bir sıkıntı var mı yok mu diye bakmanız lazım. İşlemciniz olması gerekenden daha sıcak çalışıyorsa bir sıkıntı vardır.

Onun dışında sadece sesin bir etkisi olmaz.

Kafanızı koyduğunuzda sesi duymanız normal. Sonuçta içerisinde çok yüksek RPM'de çalışan bir çark var.

Sizin sıcaklıkları kontrol edip bir sıkıntı var mı yok mu diye bakmanız lazım. İşlemciniz olması gerekenden daha sıcak çalışıyorsa bir sıkıntı vardır.

Onun dışında sadece sesin bir etkisi olmaz.

Arkadaşım biri sıvı sızdırması olabilir dedi beni acayip gerdi. Boşta cbp açikken 60 dereceleri görüyor bunun bir problem olduğunu düşünmüyorum yük altında 60 dereceyi geçmiyor bir problem var mı bir de ekstra sorum olarak bu ses kafamızı koyduğumuzda her sıvı soğutmada olur mu?

Geri
Yukarı