Cooler Master Liquid 240ML sıvı soğutmadan ses geliyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Aşağıda sesi videoyu bırakacağım. Çok dikkatli dinlerseniz bir tıkırtı sesi var. 4 ay oldu alalı sıvı soğutmayı. Vatan'dan aldım montajı her şeyi orada yapıldı durum normal mi? Bayağı korkuyorum elim ayağım titriyor desem yeridir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutmam Cooler Master Liquid 240ML v2.

İlk başta çok sessizdi sonradan başladı bu durum.
Sonradan başladıysa pompada bir sorun oluşmuş olabilir.
Yani kesin bilgiyi sadece teknik servis sağlayabilir fakat pompada hava sıkışacağını sanmıyorum. Çünkü konumlandırmanız doğru. Zaten hava sıkışınca öyle ses çıkarmaz daha yüksek ses çıkar ve sanki bardağın dibindeki suyu pipetle çekmeye çalışıyormuşsun gibi ses çıkar.
Evet kulağımı soktuğum zaman duyuyorum sadece
Sonradan başladığına emin misiniz? Ayrıca korkmanıza gerek yok zaten en kötü soğutucuyu garantiye gönderirsiniz.
Ben sızdırma sorunuyla sesin bağlantısı olduğunu sanmıyorum.

Sonradan başladıysa pompada bir sorun oluşmuş olabilir.
Yani kesin bilgiyi sadece teknik servis sağlayabilir fakat pompada hava sıkışacağını sanmıyorum. Çünkü konumlandırmanız doğru. Zaten hava sıkışınca öyle ses çıkarmaz daha yüksek ses çıkar ve sanki bardağın dibindeki suyu pipetle çekmeye çalışıyormuşsun gibi ses çıkar.

Sonradan başladığına emin misiniz? Ayrıca korkmanıza gerek yok zaten en kötü soğutucuyu garantiye gönderirsiniz.
Ben sızdırma sorunuyla sesin bağlantısı olduğunu sanmıyorum.

Garantiye gönderirizde gelde o sür.
Eçle uğraş. Bu tıkırtı sesi çok kafamda canımı sıkmaya başladı büyük ihtimal sonrada değil sıvı soğutmada bir aya yapmam gerekiyor galina BIOS üzerinden.
Aman dikkat edin, kasada hem elektrik var hem de fanlara saçınızı, kulağınızı Allah korusun kaptırabilirsiniz. Kafanızı kasaya sokmayın.

Kafamı kasaya sokmadım hey Allah'ım :D kasanın üst tarafına koydum kafamı.

Garantiye gönderirizde gelde o sür.
Eçle uğraş. Bu tıkırtı sesi çok kafamda canımı sıkmaya başladı büyük ihtimal sonrada değil sıvı soğutmada bir aya yapmam gerekiyor galina BIOS üzerinden.
Fanı tam devirde çalıştırmaktan başka bu sesi giderebilecek bir ayar yok ne yazık ki. Tam devirde çalışıyorsa ve ses geliyorsa ya garanti ya da takmayıp kullanıcaksınız.

Olsun, siz yine de temkinli olun. Kasa bu sonuçta.

Sağ olun öneriniz için fakat daha önemli bir konu var bu ses.
Fanı tam devirde çalıştırmaktan başka bu sesi giderebilecek bir ayar yok ne yazık ki. Tam devirde çalışıyorsa ve ses geliyorsa ya garanti ya da takmayıp kullanıcaksınız.

Tamam bunu deniyelim o zaman bilgisayarı açıyorum test edelim bana yardımcı olunuz.

Şu an BIOS'a girdim hocam fotoğraf atayim mi ne yapmam gerek denememiz için.

Tamam bunu deniyelim o zaman bilgisayarı açıyorum test edelim bana yardımcı olunuz.
Hocam BIOS a girip yan ayarlarına gelin. Oradan pompayı bağladığınız slota ayar yapıcaksınız. DC ye alıp max. a çekin direkt.
Yapamazsanız yardımcı olurum. Basit bir işlem zaten.
@Silinen üye At istersen fotoğraf fanlar kısmından.
Ayrıca anakartın nedir ve pompanın bağlı olduğu slot nedir?

Hocam BIOS'a girip yan ayarlarına gelin. Oradan pompayı bağladığınız slota ayar yapacaksınız. DC'ye alıp Max. A çekin direkt.
Yapamazsanız yardımcı olurum. Basit bir işlem zaten.
@Silinen üye at istersen fotoğraf fanlar kısmından.
Ayrıca anakartın nedir ve pompanın bağlı olduğu slot nedir?

Bu menüye geldim hocam şimdi napayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı