Cooler Master Master Watt Lite 700W 80+ Güç Kaynağı Nasıldır?

DIABLO36

Hectopat
Selamlar. Cooler Master MPX-7001-ACABW-EU MasterWatt Lite 80Plus 700W 12cm Fanlı PSU Bu güç kaynağı sizce nasıldır? Ekran kartı olarak RTX 2060 satın alacağım ve bu kart için gerekli kablolar içinde mevcut mu? Anakart konusuna gelecek olursam, şu an yeni AMD işlemcilerini bekliyorum ve duruma göre Z370-390 veya AMD'nin yeni nesil kartlarından uygun bütçede olanını alacağım. Bazısı 8 Pin CPU güç girişi isterken bazısı 8+4 gibi değişmekte. Bu durumda bana bu PSU sorun veya eksiklik çıkartır mı? Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

LİTE modellerin hepsinde CPU beslemeler 4+4 şeklindedir. Anakartınızı dikkatli seçiniz. CPU'yu 4+4 besleyebilirsiniz, çalıştırabilirsiniz elbette. Bu eksiklik OC potansiyelinizi engelleyecektir. OC yoksa neden 390 diye sormakta fayda var :)

Bu güç kaynağı benim kasamın yanında geldi. Kasam MasterBox Pro 5 RGB. Güç kaynağı genel olarak sessiz çalışıyor. Tek eksi yönü ise güç kaynağındaki kabloların sargılı olarak gelmemesi. Technopat Youtube kanalında MasterBox Pro 5 inceleme videosunu izlemeni öneririm, bu videoda güç kaynağından da bahsediliyor.

COOLER MASTER MB511 700W 80 PLUS 3x120mm RGB FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar Bununla beraber geliyor da. Kasayı zaten satın alacaktım içine bu PSU'u da eklemişler diye sormak istedim. Tek paket olarak bunu mu almalıyım yoksa başka modellere yönelmekte fayda var mı? Dediğim gibi en azından ileriye yönelik olsun ki bahsettiğim eksiklikler beni yeni bir PSU satın almaya itmesin.
Şu modeli almanı öneririm.
Bahsettiğim model ile ne gibi bir farkı var?

Son düzenleme:
Ayrı modele yönelecek isen, Master Watt 750 modelini almanı öneririm. Yarı modüler bir güç kaynağı, kullanmadığın kabloları kasada bulundurmayıp, temiz bir sistem görüntüsü oluşturabilirsin.

Ayrı modele yönelecek isen, Master Watt 750 modelini almanı öneririm. Yarı modüler bir güç kaynağı, kullanmadığın kabloları kasada bulundurmayıp, temiz bir sistem görüntüsü oluşturabilirsin.
Bütçemi biraz aşıyor o model.
++

İşlemci konusuna diğer ay karar vereceğimden ötürü şu an için; Gigabyte Z370 Aorus Gaming 3 DDR4 1151 Gaming Anakart Fiyatı bu modeli alacağım 9400F'in yanına. 8 Pin girişi var ve yeterli olacaktır aslında benim için. Kasa 650 TL civarı olduğu için içinde PSU ile alınca İtopya'da 1000 TL gibi bir ücrete satışta. Yani geriye kalan 400-500 TL Bütçe ile kasanın içinde gelecek olan PSU'dan daha iyi veya avantajlı bir model bulabilir miyim?

Selamlar. Cooler Master MPX-7001-ACABW-EU MasterWatt Lite 80Plus 700W 12cm Fanlı PSU Bu güç kaynağı sizce nasıldır? Ekran kartı olarak RTX 2060 satın alacağım ve bu kart için gerekli kablolar içinde mevcut mu? Anakart konusuna gelecek olursam, şu an yeni AMD işlemcilerini bekliyorum ve duruma göre Z370-390 veya AMD'nin yeni nesil kartlarından uygun bütçede olanını alacağım. Bazısı 8 Pin CPU güç girişi isterken bazısı 8+4 gibi değişmekte. Bu durumda bana bu PSU sorun veya eksiklik çıkartır mı? Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Bu ürünü incelemeni tavsiye ederim

Bahsettiğim model ile ne gibi bir farkı var?
80+ bronze verimliliği var yani 12V kanalından daha çok güç verir. Kısacası bir tık daha verimlidir
406865

Yeni konular

Geri
Yukarı