Cooler Master Masterbox Lite 5 Modifiye

@ytsg1 hocam rica etsem bu ön taraftaki pleksiyi nerede kestirdiniz ve ölçüleri paylaşırmısınız
Size direk AutoCAD dosyasını atayım mail üzerinden atarım. Mail adresi paylaşmanız yeterli. Reklamcıdan kesim ve plexi toplam 40 liraya yaptırdım.

peki tamam 2d çizsek olmyormu illa 3 boyutlumu çizmek lazım
bide ölçüleri atabilirseniz iyi olur
hocam ölçüleri atsanız yeterli olur?
usta pleksiciye yazdım çok acil lazım

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın bazı sebeplerden doyalı geçemedim bilisayar başına. 20*43 olarak dikdörtgen çizin, ben üst ve alt taraftan 7, kenarlardan 4cm bıraktım ve şekli çizdim. Orası size kalmış. 2 veya 3 boyut fark etmiyor zaten. Unutmadan, 43*4 cm iki parka daha kesip kenarlara 90 derece yapıştırın ki yan taraftan boşluk kalmasın.

Gerek kalmadı hocam vektron bilgisayara sordum elinde ön kapak varmış 121 tl ye ben vektron bilgisayarla görüşene kadarda gittim yeni msı vampiric kasa aldım

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın.
2 yıl sonraki güncellemem:
Tekrardan merhaba sizlere, kasanın görüntüsünden sıkıldığım ve güncelleme yapacağım için biraz oynamaya karar verdim tekrardan.

Öncelikle kasa ile beraber gelen ön kapağı tekrar kullanmaya karar verdim ve AutoCAD üzerinden bir çizim yaptım. Maket atölyemiz olduğu için oradaki lazer makinesi ile kesmeyi denedik fakat makine kesmedi. Bir kere çizimin şekli kapak üstünde çıkacak şekilde lazerden geçirip yanlış bilmiyorsam CNC makinesinde ön kapağı kestiler. Biraz zımpara işinden sonra kapak bu şekile geldi.
IMG-20210715-WA0051.jpeg

Daha sonra internet üzerinden bir kaplama siparişi verdim ve uyguladım. Kaplamadan ve toz almaması için sineklik geçirdikten sonra bu şekile geldi.
IMG_20210813_185153.jpg

Elimde kaplama kalınca ve daha önce boya işlemi yaparken yaptığım ufak hataları kapatmak isteyince kasanın üstünde ve anakart panelinde bu kaplamayı uygulayıp, boyadığım yerleri zımpara yaptıktan sonra tekrar boyadım. Üst tarafa açtığım fan yuvalarını aldığım fanlar gelince tekrar açacağım. Elimde kalan sineklik ile de mıknatıslı bant ile filtre yapacağım üst taraf için.
IMG_20210814_170424.jpg

IMG_20210814_170252.jpg

PCI express genişleme slotlarının orada ufak bir taşma oldu onu da düzelttim sonradan.
Kasanın son hali ise bu şekilde.
Yorumlarınızı bekliyorum. @Cooler Master Türkiye
Ekipmanlar:
Sharkoon SGK30 Klavye
Razer Basilisk X HyperSpeed
XPG R10 Mousepad
IMG_20210814_170307.jpg

Snapchat-234730105.jpg

Snapchat-5917187.jpg

A

Dosya Ekleri

• IMG_20210814_160127.jpg