Masterbox Lite 5 kasa modifiye tavsiyesi.

ytsg1

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara-Türkiye
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıktaki kasaya sahibim ve sıcaklık değerleri çok yüksek.(Ekran kartı olmadan bile)
Ben de bir modifikasyon işine girmek istedim. Ankara'da yaşayan mimar bir amcam var ve ondan yardım alacağım.
(Lazer, dremel v.b.)
Aklımda bir kaç fikir var, ayrıca açılan konulara da göz attım ve fikirlerimi sizler ile paylaşıp sizden de fikir almak istedim. Aklımda olan şekillerin fotoğraflarını bırakıyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
IMG_20181020_122201.jpeg
IMG_20181020_122219.jpeg
IMG_20181020_122246.jpeg
IMG_20181020_122355.jpeg
IMG_20181020_122430.jpeg
IMG_20181020_122503.jpeg

Youtube'da Bafır isimli kanalın sahibi bir arkadaşımız (severek izlerim) kasa modifiye videosu çekiyor. Onun videolarını izleyerek ilham alabilirsin. Ayrıca bu attığın parçalar 3D printer ile kolayca yapılabilecek parçalar. Isı iletkenliği fazla aliminyum alaşımlı çelik parçalar ile yaparsan soğutmasyı arttırırsın. Ancak bir uyarım var ne kadar çok delik o kadar toz demek. Kasanın içine sürekli bakman gerekecek.

Aynı hava akışı sorunu Enthoo Evolv ATX için de vardı ve en alttaki fotoğraf ona ait. Onu önerebilrim.
Ben de onu düşünüyordum en hoşuma giden oydu. Ayrıca bal peteği tasarımına benzeyen diğer fotoğraf da o kasaya ait ama çizmesi biraz zor olabilir diye düşünüyorum.(AutoCAD kullanacağım.)

Youtube'da Bafır isimli kanalın sahibi bir arkadaşımız (severek izlerim) kasa modifiye videosu çekiyor. Onun videolarını izleyerek ilham alabilirsin. Ayrıca bu attığın parçalar 3D printer ile kolayca yapılabilecek parçalar. Isı iletkenliği fazla aliminyum alaşımlı çelik parçalar ile yaparsan soğutmasyı arttırırsın. Ancak bir uyarım var ne kadar çok delik o kadar toz demek. Kasanın içine sürekli bakman gerekecek.
Kasanın önündeki 3 fan için PVC filtre aldım. Bence bir sıkıntı çıkmaz toz ile ilgili.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı