Cooler Master Masterbox TD500 Mesh Ön Panel Sökme

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasadaki fanlarımdan ön alt kısımdaki fan yalpalamaya başladı, elimle manuel müdahale etmem lazım. Kasanın ön paneli nasıl sökülüyor bilgisi olan var mı? İnternette baktım ayrıntılı bir video bulamadım. Alt kısımdan tutup kendime doğru çekiyorum gelmiyor, kırılır diye korkuyorum. Bu kasayı kullanıp ön paneli söken var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan sökmek zor bir durum değil. Aynı kasa ben de var. Yalpayan fanları merak ettim doğrusu. Günümüzde yamuk dönen fan yok. Ses yapıyor evet. Kasanın fanlarınla az ses var. Ön ızgara paneli sökünce vida fanların vidası.

Arkadaşlar kasadaki fanlarımdan ön alt kısımdaki fan yalpalamaya başladı, elimle manuel müdahale etmem lazım. Kasanın ön paneli nasıl sökülüyor bilgisi olan var mı? İnternette baktım ayrıntılı bir video bulamadım. Alt kısımdan tutup kendime doğru çekiyorum gelmiyor, kırılır diye korkuyorum. Bu kasayı kullanıp ön paneli söken var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Videonun 5.50'den sonra anlatıyor alttan tutup kendine çekiyorsun zor değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun 5.50'den sonra anlatıyor alttan tutup kendine çekiyorsun zor değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum zor olmadığını ben de biliyorum. Tutup kendime doğru çekiyorum gelmiyor. Daha da zorlarsam çatır çutur ediyor, kırılırsa elimde kalacak. Acaba içerden vidalanmış olabilir mi ?

Ön panelin alt kısmında delikler var büyük. Parmaklarını oraya sok ve alttan asılarak hızlıca çek panel çıkmış olur. Aynı kasa bende de var.
Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim beni bu konuda cesaretlendirdiğiniz ve yardımcı olduğunuz için. Minnettarım size. Az daha kasayı garantiye yollayacaktım fan yalpa sorunundan dolayı. Ön paneli dediğiniz şekilde sert çektim ve yerinden çıktı. Fanı elimle geri çekip sonra ortasına doğru ileri bastırdım dengeli şekilde ve yalpalama sorunum ciddi oranda azaldı. Az birşey fark ediyor onu da sorun etmiyecem. Herkese teşekkürler.
Son olarak eğer sizde de fan yalpa sorunu olursa ön kısmına bastırın dengeli şekilde düzeliyor. Bu şekilde yeni fan alıp masraf yapmak zorunda kalmazsınız. İyi forumlar. 🙂

Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim beni bu konuda cesaretlendirdiğiniz ve yardımcı olduğunuz için. Minnettarım size. Az daha kasayı garantiye yollayacaktım fan yalpa sorunundan dolayı. Ön paneli dediğiniz şekilde sert çektim ve yerinden çıktı. Fanı elimle geri çekip sonra ortasına doğru ileri bastırdım dengeli şekilde ve yalpalama sorunum ciddi oranda azaldı. Az birşey fark ediyor onu da sorun etmiyecem. Herkese teşekkürler.
Son olarak eğer sizde de fan yalpa sorunu olursa ön kısmına bastırın dengeli şekilde düzeliyor. Bu şekilde yeni fan alıp masraf yapmak zorunda kalmazsınız. İyi forumlar. 🙂
Düzeltmenize sevindim. Cooler Master'ın MB511 ve TD500 kasaları efsanedir ama fanları pek iyi değildir. Hava üflemesi iyi olsa da gürültülü çalışırlar. Cooler Master'ın MasterFan, Halo ve SickleFlow gibi çok daha kaliteli fanları var. Hem daha iyi hava üflüyorlar hem de daha sessiz çalışıyorlar. Paket hâlinde indirimle uygun fiyata satılabiliyor bazen. Eğer fanlardan çok şikâyetçiyseniz aklınızda bulunsun.

Geri
Yukarı