Cooler Master Masterliquid ML240L ses sorunsalı

muhsin0618

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sanırım 5 ya da 6 gün önce de buraya konu açmıştım bu soğutucuyu yeni aldım fakat sürekli bir fan gürültü sesi vardı ve çözdüm sanıyordum.
Ama bir süre sonra tekrar gürültüyü yapmaya başladı ve üstelik bu sefer su seside eklendi.
Bugün Vatan Bilgisayar'ı aradağımda ise montajını onlar yapmadığı için iade ve değişim yapamayız diye kestirip attılar resmen zaten mağazaları virüs nedeni ile kapalıydı.
Bu soğutucuyu nasıl düzeltebilirim veya hukuksal olarak bir hakkım var mı aydınlatırsanız çok sevinirim.

Merak ettiğim diğer konu ise Vatan Bilgisayar'ı bir kenara bırakıp Cooler Master ile görüşme gibi bir şansım var mı veya onlar yardımcı olur mu?
Çünki fan sesi ve su sesi cidden sinirimi bozmaya başladı. Şimdiden çok teşekkür ederim. @Cooler Master Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar açılan konudan sonra artık insanlar takdir edecektir ki bahsedilen soğutucunun fanlarında kronik bir ses sorunu var. Ha durum bu haldeyken hala deli gibi öneriliyor o başka, ucuz diye büyük ihtimalle. Ucuz diye alıyorsun, fanlar çok kötü ses yapıyor ve değiştirmek zorunda kalıyorsun. Nerede kaldı ucuzluk.

Fanları değiştirmekten başka çareniz yok. 2 tane 120mm statik basıncı yüksek fan alın. Bütçenize göre öneri yapabiliriz.

Vatan'la Cooler Master'la çözülecek bir konu değil bu. Fanları değişseler aynı fanlardan taktıkları sürece yine ses olacak. Gidip de size ML120 fan da takmaz tabii Cooler Master. :) Hiç uğraşmayın bunlarla, ya iade edin ya da durumu kabullenip yeni fan alın.

Sorun sadece fan sesi değil. Pompa da ses yapıyor. Ama soğutmasından aşırı memnunum ben, değiştirmeyi düşünmüyorum. Varsın ses çıkarsın :p.

Merhaba. Bende aynı üründen sipariş verdim yarın elimde olucak. Stok soğutucu kullanıyordum r5 2600x için. Siz sistemi sıvı soğutmayla mı topladınız yoksa stok soğutucudan sıvıya geçiş mi yaptınız?

Sorun sadece fan sesi değil. Pompa da ses yapıyor. Ama soğutmasından aşırı memnunum ben, değiştirmeyi düşünmüyorum. Varsın ses çıkarsın :p.

R5 3600x yük testinde max 65 dereceyi gördüm. Cpb açıkken. Bende çok memnunum. Fanları Çinden almış olduğun Aigo dr12 pro fanlar ile değiştirdim. Pompadan su sesi gelmesi iyi bir şey aslında bu suyun devir daim yaptığını gösterir. Ayrıca CM herhangi bir sıvı akıntısında tüm sistemi karşılıyor.Bunu diğer markaların hiç birinde göremiyoruz maalesef. Ben severek kullanıyorum ve önermeye de devam ediyorum. Tamam fanlar kronik olabilir ama burada asıl mesele fandan çok pompanın ve CM vermiş olduğu garanti bence.

Merhaba. Bende aynı üründen sipariş verdim yarın elimde olucak. Stok soğutucu kullanıyordum r5 2600x için. Siz sistemi sıvı soğutmayla mı topladınız yoksa stok soğutucudan sıvıya geçiş mi yaptınız?
daha Öncesinde Coolermaster hava soğutucum vardı çok memnundum sıvı soğutucusuna geçtim ama bu seferkinden memnun kalmadım :)
@Eryd Aslında Sıvı soğutucuyu alırken Xigmatek Glaxy 2 Pro RGB 3adet fan almıştım fakat kasama 1tanesini takabildim 2si şuan boşta onlar olurmu acaba ?

daha Öncesinde Coolermaster hava soğutucum vardı çok memnundum sıvı soğutucusuna geçtim ama bu seferkinden memnun kalmadım :)
@Eryd Aslında Sıvı soğutucuyu alırken Xigmatek Glaxy 2 Pro RGB 3adet fan almıştım fakat kasama 1tanesini takabildim 2si şuan boşta onlar olurmu acaba ?
1.68 H2O Statik basınca sahip Xigmatek fanlar. Gayet iyi, sorunsuz kullanırsınız. Hem yeni almanız da gerekmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı