Cooler Master MB511 ARGB 650W 80+ alınır mı?

1) Kasa ısınmaz fiyatına göre en iyi hava sirkülasyonuna sahip kasalardan biri.
2) MWE650 PSU içerisinde var ortalamanın 1 tık üstü iyidir, güvenilir.
3) Kapatılabiliyor. Kendim de kapalı kullanıyorum.
4) Cooler Master'ın patladığı nokta burası, anakarta bağlamazsanız en yüksek devirde çalışacağı için traktör gibi ses çıkaracaktır. Güzel soğutuyor ama sesli.
5) Kötü yanı fanları sesli olması, 360MM takamıyor oluşumuz, harika oluşu.
Kasa fanları 1200 RPM'de mi yoksa 1800 RPM'de mi çalışıyor? Bu konuda bilginiz var mı acaba?

Aslında çok güzel bir kasa. 1 yıl kullandım fakat bazı yönlerden memnun kalmadığım için Corsair 465X aldım. MB 511 hava sirkülasyonu iyi fakat fanları biraz sesli çalışıyor. Şu an kullandığım Corsair 465X daha sessiz bana göre. Benim en çok şikayetçi olduğum şey ise kasanın içine çok fazla toz alıyor olması ve olması gerekenden fazla tozlanıp pislenmesi. Kasanın ön mesh delikleri biraz büyük. Corsair kasamın ön toz filtresi ile kıyaslamıştım. Corsair'in toz filtresinin delik çapı çok daha küçük. Bu yüzden MB 511 çok çabuk ve çok kötü pislenip tozlandığı ve ön RGB fanlarının görüntüsü şu an kullandığım Corsair gibi güzel gözükmediği için sattım Corsair kasaya geçtim. Şunu da belirteyim Corsair kasamda kasa içi tozlanma ve pislenme MB 511'e göre çok daha az. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum kasamın içi MB 511 gibi pislenmedi ve daha kasamın içini hiç temizlemedim. MB 511 olsaydı bu 3 ayda 2 kez temizlemiştim. Bu arada Corsair 465X çok daha şık gözüküyor. Bu şahsi fikrimdir. Karar sizin.
1300 TL içinde PSU bulunan kasa önerir misiniz?

Corsair 4000 serisi ya da Corsair 465X öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı