Cooler Master MB511 ARGB 650W 80+ alınır mı?

Adz

Centipat
Daha fazla  
Bu kasa alınır mı? Bir de:

1. Kasa ısınır mı?
2. Güç kaynağı iyi mi?
3. Kasanın ışığı kapatıla biliyor mu? Kapatılıyorsa nasıl?
4. Kasa ne kadar ses çıkartır? (Galiba 1200 RPM ile dönüyor, emin değilim.)
5. Kötü yanları nelerdir?

fanları sesli çalısıyor ben aldım pek memnun değilm tek artısı mesh olması corsaire bak derim

Kasa sıcaklığı ortalama düzeyde, fakat tozlanmadan dolayı şikayet edenler vardı. İçindeki güç kaynağı pek iyi değil, daha iyisi olabilirdi. Işıkları kapatılıyor. Onun dışında malzeme kalitesi oldukça kaliteli.

1) Kasanın hava sirkülasyonu çok iyi. Ön kısım komple mesh yapılı olduğu gibi ön kısmın sağ ve sol kenarları da mesh yapılıdır.

2) Güç kaynağı gayet iyi. RTX 3070 ve OC yapılmış Intel i7 10700K'lı sıvı soğutuculu sistemi güzel besliyor. 12V kanaldan 648W verebiliyor.

3) Bundan emin değilim.

4) Kasa fanları 1800 RPM'de dönüyor ve basınçlı hava üflüyor. Fakat çok emin olmamakla birlikte 600 RPM'e kadar düşürülüyor. Yüksek devirde ses çıkartır ama rahatsız edici düzeyde değildir.

5) İlla kusur bulmak gerekiyorsa dikey ekran kartı desteğinin olmaması ve kabloların geçtiği yerlerde kauçuk olmaması diyebiliriz.

Kasa boş hali 10 kg. Oldukça sağlam ve temperli camı akrilik değil, bildiğiniz cam.

4 Aylık kullanım sonucu tecrübelerim:
-Soğutması çok başarılı kasa ısınmıyor hava akışı çok iyi mesh olduğu için.
-Ön taraf yine mesh olduğu için çok toz tutuyor 2 haftada bir süpürge aparatıyla çekiyorum yoksa çirkin bir görüntü oluşuyor.
-Kasa çok sesli hem fanların hızlı dönmesi sebebiyle hem de güç kaynağı yüzünden (%70 güç kaynağı yüzünden)
-Malzeme kalitesi vs. tartışmaya kapalı bence gayet güzel her yönden temperli camı olsun vidaları olsun.
-Eğer sese çok takan biriyseniz çok rahatsız eder ama benim gibi genelde kulaklık takan çok sese takılmayan biriyseniz kullanılabilir.
Sorununuz olursa sorun cevaplarım.

1) Kasa ısınmaz fiyatına göre en iyi hava sirkülasyonuna sahip kasalardan biri.
2) MWE650 PSU içerisinde var ortalamanın 1 tık üstü iyidir, güvenilir.
3) Kapatılabiliyor. Kendim de kapalı kullanıyorum.
4) Cooler Master'ın patladığı nokta burası, anakarta bağlamazsanız en yüksek devirde çalışacağı için traktör gibi ses çıkaracaktır. Güzel soğutuyor ama sesli.
5) Kötü yanı fanları sesli olması, 360MM takamıyor oluşumuz, harika oluşu.

1- Kasanın ön tarafı komple mesh yapıda olduğu için hava sirkülasyonu çok iyi seviyede. Isınmıyor.

2- Güç kaynağı yeterli ve iyi denilebilecek seviyede.

3- İçerisinde ARGB kontrolcüsü bulunuyor. İsterseniz üzerindeki tuşla, isterseniz kontrolcü üzerinden verilen çıkış ile reset tuşunun bağlayıp onunla renkleri değiştirebiliyorsunuz. Veya kapatıyorsunuz direkt olarak. Anakartınızın ARGB çıkışı varsa onun ile de kontrol edebilirsiniz.

4- Fanlar sesli, soğutma işi görmek için pek yeterli değil, daha çok hava sirkülasyonu için tasarlanmış.

5- Kötü yanları dediğim gibi fanların sesli olması, 1 adet dışında kabloları koruyan kauçuklar olmaması, kablolama kısmında zorlanılabilecek bir alan olması. Bunlar dışında gayet güzel ve hoş bir model.

Geri
Yukarı