Cooler Master MB511 ARGB fan sorunu

HST1717

Femtopat
İyi günler, Vatan Bilgisayar internet sitesinden bu kasayı aldım. Fakat fanlarından, fanların kendi doğal sesi dışında zzzz diye ses gelmekte. Kulağımı çok yaklaştırmadığım sürece bu sesi duymuyorum fakat ilerde artar mı emin değilim. Bu bir problem mi? Kronik bir sorun mu? Sizce kasayı iade etmeli miyim?

Aynı kasayı kullanıyorum, fanı PWM çıkışlara bağlayıp Voltaj kontrollü yaparsan ses azalır. Eğer direkt güç kaynağına Molex üzerinden bağlantı yaptıysan tam devirde döndüğü için ses daha yüksek olur. 8 Ay önce aldım kasayı, bir sorun yok. Fanlardan gelen ses normal.

Aynı kasayı kullanıyorum, fanı PWM çıkışlara bağlayıp Voltaj kontrollü yaparsan ses azalır. Eğer direkt güç kaynağına Molex üzerinden bağlantı yaptıysan tam devirde döndüğü için ses daha yüksek olur. 8 Ay önce aldım kasayı, bir sorun yok. Fanlardan gelen ses normal.
Anakarta bağlamıştım fanları. Fanın dönme sesi gürültülü gelmiyor fakat bobinlerden ses geliyor sanırsam.
Sinek vızıltısı gibi sesten bahsediyorsanız, alışmaya bakın.
Vatan bilgisayara iade edicem. Acaba değişim mi yapsam diye düşünüyorum. Ama değişim yapıpta yeni gelen kasada da aynı vızıltı sesi gelecek büyük ihtimal. Cooler Master kasaların fanlarında bu garip sesler normal herhalde.

Geri
Yukarı