Cooler Master MB511 fan çoklayıcı bağlama

aa88

Hectopat
Merhabalar,

Bugün Cooler Master MB511 model kasa aldım;

Anakartımda sysfan girişi 1 tane var oraya sıvı soğutmanın fanını taktım. CPU fan girişine de sıvı soğutmanın diğer kablosunu taktım, durum böyle olunca kasanın egzoz fanı ile öndeki 3 fanı bağlayamadım. Kasa içinde extra çoklayıcısı vardır diye biliyordum yokmuş. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.
Flexa P5 5 port çıkışlı Pwm fan çoklayıcı 4354p kablo 4 2 pin spl

Üstte linkini koyduğum ürünü alırsam bu 3 pinli dişi olan egzoz fan ve ön 3 fanı bu üründeki 3 pin erkek bağlantıya takabilir miyim? Resimde gördüğüm kadarıyla üründeki 3 pinli erkek kablolarda 2 pin birbirine yakın diğer kalan tek pin o 2 pine biraz daha uzak, egzoz fanda ki ve öndeki dişi 3 pin kablolar ise birbirine aynı aralıklı yakın, bu durum takmamda bir sorun oluşturur mu veya takabilsem bile çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Bağlayabilirsiniz. Resimdeki gibi bağlantı yapın.

Arkadaşlar yani bu yazdığım şekilde takılabilir diyorsanız peki teşekkür ederim umarım sorunsuz bi şekilde takabilirim.Gerçekten kasanın fanlarla beraber yapacağı hava sirkülasyonunu çok merak ediyorum umarım güzel olur :)

Arkadaşlar yani bu yazdığım şekilde takılabilir diyorsanız peki teşekkür ederim umarım sorunsuz bi şekilde takabilirim.Gerçekten kasanın fanlarla beraber yapacağı hava sirkülasyonunu çok merak ediyorum umarım güzel olur :)
Hocam endişelenmeyin. Yapabilirsiniz. Molex güç bağlantısını yapın. Diğer pini anakarta daha sonra fanları bağlayın.

Yanlız bende anakartta başka takacağım soket yok anakartım b450m a pro max bütün yuvalar dolu egzoz fanın 3 pinli dişi girişi duruyor açıkta birde ön 3 fan bir kablo ile 3 ü birbirine bağlı bir ucunda da yine egzoz da ki gibi 3 pinli dişi var ben bu dişileri alacağım kablodaki 3 pinli 2 sokete takıp gücü de almaları için molex i psu dan molex girişine takıcam
Arkadaşlar çoklayıcı geldi taktım gayet güzel oldu fanlar biraz sesli ama olsun önemli olan havayı güzelce kasa içine üflemesiydi gayet güzel işini yapıyor,kasa da çok güzel çok geniş ferah arka kablolamasını özenle klipsleyerek yaptım,kasa bir arıza yapmadığı sürece uzun yıllar götürür daha sonra en azından sistemi upgrade yaparsam kasaya ekstra para vermeden içine yatırım yaparım :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı