Çözüldü Cooler Master ML240L V2 doğru mu bağladım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
ML240 l V2 adlı ürünü güzel bir indirimle 1300 TL civarına aldım, bilgisayarcıya taktırdım fakat RGB vs her şey çalışıyor Cooler Master uygulamasında donanım bulunamadı diyor.
Pompa ayarını nereden yapacağım? AiO pump girişi nerede doğru mu bağlandı, pompa çalışıyor mu? Bu bilgilere hakim değilim anakartım ASUS Prime B560M-K.

Çözüm
Yanlış bağlasa çalışmazdı. ARGB içinse büyük ihtimalle kontrolcü kullandı. Pompa ise büyük ihtimalle CPU FAN'a bağlı. Anakartta zaten ARGB yok.
Screenshot_20220929-182633_Samsung Notes.jpg
Cooler Master uygulamasından kontrol etmek için kontrolcü ile bağlaman lazım.
Doğrudan anakarta bağlandıysa anakart yazılımı üzerinden kontrol edeceksin.

Yanlış bağlasa çalışmazdı. ARGB içinse büyük ihtimalle kontrolcü kullandı. Pompa ise büyük ihtimalle CPU FAN'a bağlı. Anakartta zaten ARGB yok.
Screenshot_20220929-182633_Samsung Notes.jpg

Çözüm
Cooler Master uygulamasından kontrol etmek için kontrolcü ile bağlaman lazım.
Doğrudan anakarta bağlandıysa anakart yazılımı üzerinden kontrol edeceksin.

Kontrolcüden LED'leri falan kontrol edebiliyorum kasamın arkasında sabitledim kontrolcüyü.

Eki Görüntüle 1531073

CPU FAN da takılı bir kablo mevcut evet sanırım bu dediğiniz fakat çalışıyor mu bu şekilde sistem?

Eki Görüntüle 1531073

Ben bu pompa hızını nasıl %100'e alacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba ML240L V2 gibi bir ürünü 1300 TL bandında ucuz bir fiyata aldım sıfır olarak.
Bağlantılarını bilgisayarcıma yaptırdım fakat, doğruluğundan emin değilim.
Bu bağlantılar doğruysa pompayı nasıl kontrol edeceğim çalışıyor mu diye? RGB çalışıyor kontrolcüye bağlı fakat Cooler master'in hiçbir uygulamasında görünmemekte. Anakart Asus Prime B560M-K
1664469482077.png

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-09-29 at 19.31.47.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-29 at 19.31.47.jpeg
    73,4 KB · Görüntüleme: 29
@xLykia BIOS üzerinden Q-FAN Control diye bir yer olması lazım. Buradan yapabilirsiniz. Sonuçta sistem çalışıyor.

@xLykia pompayı tam devirde çalıştırın. Tavsiye edilen bu. Zaten PUMP FAN olanlarda da tam devirde çalışıyor.

@xLykia pompayı tam devirde çalıştırın. Tavsiye edilen bu. Zaten PUMP FAN olanlarda da tam devirde çalışıyor.
Şöyle bir durum var pompadan çıkan kablo arkaya gidiyor fakat CPU_FAN'da da takılı bir kablo var, uzatmayla arkaya saklamış olabilir mi bilgisayarcım? Pompayı %100'e alıyorum o zaman BIOS üzerinden.

Fan ayarını nasıl otomatiğe alabilirim peki? Sıcaklık ile doğru orantılı artsın istiyorum.

Takip edin hocam. Hepsini de beraber çoklayıcı ile beraber takmış da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı