Çözüldü Cooler Master ML240L V2 doğru mu bağladım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
ML240 l V2 adlı ürünü güzel bir indirimle 1300 TL civarına aldım, bilgisayarcıya taktırdım fakat RGB vs her şey çalışıyor Cooler Master uygulamasında donanım bulunamadı diyor.
Pompa ayarını nereden yapacağım? AiO pump girişi nerede doğru mu bağlandı, pompa çalışıyor mu? Bu bilgilere hakim değilim anakartım ASUS Prime B560M-K.

Çözüm
Yanlış bağlasa çalışmazdı. ARGB içinse büyük ihtimalle kontrolcü kullandı. Pompa ise büyük ihtimalle CPU FAN'a bağlı. Anakartta zaten ARGB yok.
Screenshot_20220929-182633_Samsung Notes.jpg
Resim atabilir misiniz? Olmazsa farklı bir aparat alırsınız.

Şu anda çalışıyorum mesai bitimi gece 02:00 gibi fotoğraf atacağım sizlere kasanın arkasından.

Resim atabilir misiniz? Olmazsa farklı bir aparat alırsınız.

Hocam merhaba şimdi kontrolü sağladığımda BIOS ayarlarında 2 adet seçenek mevcut bir cha fan bir de CPU fan, cha fan Full Speed ayarlara aldığımda radyatör fanlarının tam hızda çalıştığını gördüm, bu radyatör fanlarını DC moda alıp manuel olarak 55 derecede %70 çalışması için ayarladım, CPU fan ayarını pompa olduğunu düşünerek %100 çalışacak şekilde yaptım fakat pompa hiç mi ses vermez? Pompadan en ufak bir ses duymuyorum Full güçte çalışırken radyatörde boruların bitim yerine kulağımı koyduğumda çok ufak bir fışırtı şeklinde ses duyuyorum o kadar.
Bu durumda sağlıklı çalıştığını düşünüp AIDA64 testine soktum sistemi ve sonuç şu şekilde oldu;
İşlemcim tam güçte 100 dereceye ulaştıktan hemen 3-5 saniye sonrasında bu ekran görüntüsü test sırasında alındı, bu sıcaklık bantlarına geri düştü bu normal bir durum mudur?

1664494086440.png

Boşta sıcaklıklar şu şekilde; Google Chrome, Discord AIDA Steam ve Spotify açık altta.

Dosya Ekleri

• stressss.png
    stressss.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama olarak 70 derece gibi değerler çıkmış. Afterburner ile oyun içi değerlere de bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı