Cooler Master MWE 80Plus 650W nasıldır?

corlulu

Hectopat
Yer
Отгонтэнгэр
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: MSI A320M-A PRO
GPU: Asus RX570
CPU: AMD Ryzen 3 3200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz RAM
Case: Corsair iCUE 465X
Meslek
Harbiye Nazırı
Bu güç kaynağını özellikle öneriyorlar. Bende sistemimde kullanacağım gibi. Yani buna karar verdim. Forumlardaki saygılı ve benim de sevdiğim kişiler olan; @f3turan, @Yener K., @Furisty kullanıcıları gibi insanların önerdiği güç kaynağı hakkında kötü yorum yapıldığını gördüm. Birazcık moralimi bozdu fakat bir sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum.

Ürün yorumu:

İlk açılışta tıkırtı sesi​

Bir ay önce ürünü Mavişehir mağazanızdan aldım. Bilgisayarı ilk açtığımda güç kaynağından bir tıkırtı sesi geliyor daha sonra kesiliyor. Forumlarda araştırdığımda aynı modeli yine sizin bir mağazanızdan alan bir kullanıcının aynı sorunla karşılaşıp ve ürünü iade ettiğini gördüm. Sanıyorum güç kaynağı fanı ile ilgili kronik bir hata. Bunun haricinde güç kaynağının kapanışı sırasında eski floresan lambaların açılırken çıkardığı sese benzer fakat daha kalın ve tok bir ses alıyorum. İleride majör bir soruna sebebiyet vermemesi adına ben de iade etmeyi düşünüyorum fakat takdir edersiniz ki PSU olmadan bilgisayarım çalışmayacaktır. İncelemeye gönderme prosedürlerine takılmadan umarım bu konuyu halledebilirim. Lütfen firmaya gerekli bilgilendirmeyi yapınız.

Bu yorum pek moralimi bozamadı hala almakta kararlıyım, iyi bir karar almış mıyım sizce?

O PSU'yu kullanıp Coil Whine, veya fanın sesli çalışması gibi şikayetler alan gördüm, kendim de kullanıyorum ancak ben o tür sorunlarla karşılaşmadım.
PSU'nun 12 V ripple'ı biraz yüksek, bu iyi bir şey değil ama sonuç olarak standarda uyuyor mu, evet uyuyor :D.
Genel olarak ortalama bir PSU diyebilirim, sorun çıkartmaz demiyorum ancak düşük şans. Sorun yaşarsan ürün değişimi talebinde bulunabilirsin.
Seni üzmez ancak V2 olanı daha iyiydi.
V2 zaten hocam bu, ürün koduna bakın.
1606051314237.png

1606051323584.png

@crazyreign teşekkür ederim. İlk önce kasayı mı alsam iyi ederim psu yu mu? Çünkü şuan sadece psu almak için param var. Kasayı 5-6 ayda alabilirim. Düşük şans yüzdeliğinden karar veremedim :)

Geri
Yukarı