Cooler Master Nse N400 Kasa

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Ekran kartı sığar rahatça. Boş yer de çok olur. Resimlere bakmayın siz. Başlıkta güç kaynağı yazıyorsa verirler. Cooler Master'dan başka marka da veremezler.

Şöyle bir kombinasyon yapsanız daha iyi olur sanki;

Cool Master B 600W %85 Verimli Aktif PFC PSU 210 TL veya Aercool KCAS 600W %86+ Verimli PSU 12V kanalından 45A veriyor. 200 TL

Kasa olarakta Antec GX500, Aercool Strike X-one veya Zalman Z11 Plus tercih edebilirsin.

Bana kalırsa Zalman Z11 Plus + Aercool KCAS 600W iyi bir kombinasyon olacaktır.

İçinde güç kaynağı mevcut. 600w'lık bir güç kaynağı var. Elinizdeki ekran kartı ve sistem kasaya rahatlıkla sığacaktır.

@Azz ben Zalman kasalarının malzemesinin çok dandik olduğunu düşünüyorum. Diğer kasaları da beğenmedim. O yüzden kasa içinde PSU istiyorum. Ayrıca kasa çok şık. Ben Recep abilerin genellikle kullandıkları kasaya benzettim.

Peki kasa boyutlarını biliyorsanız yazar mısınız? Ona göre işlemci soğutucu düşünebilirim.

Kasa güzel, güzel de içerisindeki güç kaynagı hakkında detaylı bir bilgi yok. Resmi sitesindede 12V kanalından kaç Watt veriyor verimlilik durumu nedir bilgi yok. Ayrıca 16CM e kadar sogutucuyu sıgıyor içerisine.

Bu kasanın KWN1 modelini (yan panel pencereli, ön fan beyaz ledli) kullanıyorum ve gayet memnunum. Penceresiz modellerini önermem, çünkü o modellerde yan kapaktaki fan girişinde toz filtresi yok. Ayrıca yine CM'ın Ultra Aurora kasa içi aydınlatmasını takarsanız pencerenin gerçekten estetik olduğunu göreceksiniz. Özelliklerinde de yazdığı gibi 32 cm'ye kadar uzunlukta ekran kartları ve 16,4 cm'e kadar yükseklikte cpu soğutucuları takılabiliyor, yani piyasadaki hemen hemen tüm ürünler. Ama tabii bir ürün almadan önce ölçülerine mutlaka bakın.

Kasa içinde CM Thunder 600W (%85 verimli, +12V kanalından 564W - 47A veriyor) gayet iyi bir güç kaynağı geliyor ( http://www.coolermaster.com/powersupply/thunder-series/thunder-600w/ ). Güç kaynağı modüler değil ve kabloları biraz uzun ama cidden kaliteli ve sessiz. Kasa, tasarım ve estetik olarak çok güzel. Malzeme kalitesi de iyi. Pencereli panel hariç her yüzeyine fan takılabiliyor ve hepsinde toz filtresi mevcut. Üst seviye kasalar gibi psu kasanın altında, ssdler için 3 farklı yerde özel yuva mevcut ve 120mm. sıvı soğutma takılabiliyor.

Kasanın olumsuz yönlerine bakarsak; en çok göze çarpan kablo yönetiminin yetersiz olması. Kasada anakartın üst kısmında hiç boşluk yok, bu yüzden cpu power kablolarını anakartın üzerinden geçirmek zorunda kalıyorsunuz. Anakartın yanında da alt alta 3 boşluk olması gerekirken, sadece ortada 1 tane boşluk var, kısacası kablo yönetimi hiç yoktan iyidir şeklinde. Bunun haricinde 3,5" sürücüler üst seviyedekiler gibi kasaya dik değil paralel şekilde takılıyor, böylece güç ve sata bağlantıları anakartın üzerinde kalıyor. Son olarak, tüm toz filtreleri rahatça çıkartılıp temizlenebilirken, psu toz filtresini çıkarmak için önce psu'yu sökmek gerekiyor.

Sonuçta genel olarak çok iyi bir kasa. Daha iyisini isterseniz, kablo yönetimi başta olmak üzere her açıdan bundan daha iyi olan N600'e bakabilirsiniz, yalnız N600'ün ebatları Mid-Tower bir kasa için biraz büyük...

Son düzenleme:
Son olarak 600w PSU benim sistemine yetecek mi? Eğer yeterse yarın sipariş vereceğim.

• İntel i5 4460 işlemci
• MSI Gtx760
• Asus h81m plus
• Segate 1TB 7200rpm harddisk
• 2x4 Kingston hyperx 1600mhz ram

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı