Cooler Master PSU voltaj düşüklüğü

berkegungoroglu

Hectopat
Öncelikle merhaba, 2020 Temmuz ayında İtopya'dan bilgisayar topladım. Bilgilerini ek olarak paylaşıyorum. 2022 yaz aylarında oyun oynarken 1-2 saat sonra bilgisayar kendi kendine kapanıyordu, elimi PSU'ya değdirdiğimde bildiğiniz ateş topu gibiydi sadece Power tuşunu kapatıp 10-15 dakika bekleyip PSU soğuyup tekrar açınca bilgisayar ancak açılıyordu bunu bütün yaz yaşadım ve açıkçası bilgisayarı fazla zorladığımı düşündüm herhangi bir overclock işlemide yapmadım anlamam zaten bunlardan. Velhasıl geçen haftaya kadar bir sorun yaşamamıştım (bu arada bilgisayarı düzenli olarak temizliyorum) çarşamba gecesi film izlerken bilgisayar 2022 yaz aylarında olduğu gibi tekrar kapandı (sanırım kendini güvenli moda alıyor bilmiyorum) aynı işlemleri yaptım, açtım 15 dakika sonra tekrar kapandı masaüstündeyim bilgisayara fazla bir yük bindirmiyorum bu arada. Ertesi sabah bilgisayarı tekrar açmak istediğim zaman fanlar, ışıklar dönüp 5 saniye içerisinde tekrar kapanıyordu ben de bir bilgisayarcıya götürdüm kasayı. PSU'da sorun olabileceğini yukarıda anlattıklarımı anlattım, 1-2 saat sonra ana kartınız kısa devre yapmış olabilir elimde anakart olmadığından test edemiyorum dedi. Yaşadığım bölgede de fazla bir bilgisayarcı yok oradan alıp başka yere götüreyim. Gittim vatandan anakart aldım gene çalışmıyor takmışım artık anakartı iade de edemiyorum. Bir tanıdık PSU'ya bir şeyler yaptı baktı voltaj düşük teknik detaylarına çok hakim değilim. Garanti kapsamında olup olmaması çok da önemli değil bu PSU'nun tamiri yapılabilir mi? Çöpe atıp yenisini mi alayım? 2 saattir araştırıyorum teknik desteği yok sanırım adamakıllı yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. @Cooler Master Türkiye

fatura.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı