Cooler Master V3 600W cızırtı yapıyor

warloccc

Centipat
Tam olarak anlayamadığım bir şekilde bir süre sonra güç kaynağımdan cızırtı gibi bir ses geliyor. Bilgisayarı 2019'un eylül-Ekim arası toplattık. Dışarı çıkmak şu aralar biraz sıkıntılı ama her türlü öneriye açığım.

ASUS TUF 1660 Ti
i5 9400F 2.9 GHz
Cooler Master V3 600W güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Cooler Master'ın bu ürünü, bir verimlilik sertifikası içermiyor ve muhtemelen bahsettiğiniz duruma dahil Coil Whine yarattığını da farklı yerlerde okumuştum. Bir sorun teşkil etmediği bilinir ancak bu markanın "günü kurtaralım" diye çıkardığı bir ürün.

Cooler Master'ın bu ürünü, bir verimlilik sertifikası içermiyor ve muhtemelen bahsettiğiniz duruma dahil Coil Whine yarattığını da farklı yerlerde okumuştum. Bir sorun teşkil etmediği bilinir ancak bu markanın "günü kurtaralım" diye çıkardığı bir ürün.
bu olay güç kaynağınaya da kasadaki herhangi bir parçaya zarar vermez değil mi çünkü biraz gürültülü ve garantisi olduğundan götürmeyi düşünüyorum ama ortam gergin
Coil whine sesi. Coolermaster V serisinde kroniktir. Coolermaster kasalarını, tüm kasalardan ayrı bir yere koysam da PSUları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, güvenilirler, ama ses konusunda çok kötüler.
bilgilendirdiğin ve zaman ayırdığın için teşekkür ederim
@DonQuichotte

Coil whine sesi. Coolermaster V serisinde kroniktir. Coolermaster kasalarını, tüm kasalardan ayrı bir yere koysam da PSUları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, güvenilirler, ama ses konusunda çok kötüler.

Katılıyorum nokta atışı yaptın şuan. Bir sonraki güç kaynağım kesinlikle CM olmayacak, sırf şu PSU dan gelen gürültü beni çıldırtıyor diye gidip dışarının sesini izole eden bir kulaklık aldım eve hırsız falan girse duymayacağım yani o derece.

Yani tamam kaliteli güç kaynağı sertifikalı korumalı falan ama şu coil whine sesi insanı yavaş yavaş çıldırtıyor.

bu olay güç kaynağınaya da kasadaki herhangi bir parçaya zarar vermez değil mi çünkü biraz gürültülü ve garantisi olduğundan götürmeyi düşünüyorum ama ortam gergin

bilgilendirdiğin ve zaman ayırdığın için teşekkür ederim
@DonQuichotte

Zararı olmadığı söylenir ve "Coil Whine yüzünden X ürünüm zarar gördü!" içerikli bir şey görmedim ama daimi bir ses yapacaktır, bunu da bilin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı