Cooler Master X Dream i117 İşlemci Soğutucusu İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün size Vatan Bilgisayar Çorlu şubesinden aldığım Cooler Master X Dream i117 İşlemci Soğutucusu'nu inceleyeceğim... Kendi eski stok soğutucum işlevini yitirdiği ve yavaş döndüğü için ucuz olan bu soğutucuyu seçtim.

Soğutucunun ön yüzü:
WqzOodt.jpg

Soğutucu:

• 92 mm bir fana sahip.
  • Fanın dönme hızı 1800 RPM.
  • 3 Pin girişi ile anakarttan güç alıyor.
Soğutucunun arka yüzü:
rrMX5Ti.jpg

• Soğutucu, stok fanlara göre işlemciyle temas ettiği yer daire değil kare bir yapıya sahip. Bu da işlemcinin tüm yüzüyle temas etmesini sağlıyor.

Soğutucunun paketinde Intel'in i5 ve i7'nin stok fanlarına göre daha soğuk çalıştığı belirtilmiş:
  • Stok soğutucular 2000 RPM hızında döndüğüne rağmen bu soğutucuyu geçememiş.
QghDA1g.jpg

Son olarak soğutucunun stok fana göre işlemcinin sıcaklıkları:

9VueNgv.jpg

Test Edilen İşlemci: Intel Core 2 Duo E8300 2.83 GHz (O.C'siz)

Kısacası benim beklentilerimi karşılayan bir soğutucu oldu. Eski bilgisayara sahip olanlar bu soğutucuya yönelebilir. Soğutucuyu ben 44 TL'ye aldım. İsteyen biraz doların düşmesini bekleyip daha ucuza alabilirler.
Stok fana benzetip kötüdür demeyin. Gerçekten çok fark ettiriyor. Son olarak hatırlatayım soğutucu sadece Intel işlemciler ile uyumludur. Kalkıp da AMD işlemcileri olan bu soğutucuya yönelmesinler...

İyi Günler, İyi Sosyaller...

Dosya Ekleri

• Karşılaştırma.jpg
    Karşılaştırma.jpg
    21,9 KB · Görüntüleme: 641
Son düzenleme:
Keşke T2 Mini alsaydın çünkü o modelde bakır ısı boruları direk işlemci ile temas ediyor. Bunda o bile yok sanırım.

Blizzart T2 Mini alsaydın keşke. 2 adet bakır ısı borusu mevcut.
İnceleme başarılı.

T2 Mini alacaktım. Evet ama hem stoklarda yoktu hem de acelem olduğu için bu soğutucuya karar verdim. Ama sorsanız pişman değilim aldığıma benim eski bilgisayarıma yeterli geldi... :mutlu:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı