CoolerMaster MasterBox Lite 3.1 500W Kasa Alınır mı?

Quental Quetzal

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhabalar;
Sinerji'de 130 TL'lik bir indirim var. PSU Vatan'da 350 TL civarında. Kasa 100 TL'ye geliyor kaba hesapla. Sizce alınır mı? Sinerji'ye güvenilir mi? Görüşleriniz benim için önemli.
M-ATX olduğunun farkındayım sistemi ona göre kuracağım
Aralık bitimine kadar devam ediyor kampanya.
CoolerMaster MasterBox Lite 3.1 500W 80+ Kırmızı Led Fan USB 3.0 mATX Mini Tower Kasa

1544790991578.png

Düzenlendi:
İşlemci: Ryzen 5 2600 veya Ryzen 5 2400G (emin değilim)
Ram: 1x8Gb 3000 Mhz C.... veya 2x8 GB (emin değilim)
Ekran Kartı: Sapphire Armor Plus Rx570 4GB
Anakart: MSI B450M PRO-VDH 2133mhz-3466mhz(OC) AM4 mATX Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerji’ye güvenebilirsin. Aynı kasaya sahibim. Bu ve üst model olan Masterbox 5 modelinin hava akımı pek iyi değil. Üst kısımda fan haznesi yok. Kasa kaliteli zira PSU’da öyle fakat hava akımı sıkıntısından dolayı alternatiflere yönelmen daha iyi olur.

Sisteminin parçalarını bilmiyorum. Ben sadece Sinerji hakkında yorum yapacağım. Evet, güvenebilirsin. İstanbul'da isen mağazadan da alabilirsin.
Sistem bileşenlerini belirttim. Sistemle alakalı olarak da emin olamadığım şeylerle ilgili de yardımcı olursanız sevinirim.
İstanbul'da değilim kargo ile isteyeceğim.
Düşük TDP işlemciyle kullanılacaksa alınabilir. TDP'si yüksek işlemcilere hava sirkülasyonu daha iyi kasa alınması gerekir.
Ryzen 2400G veya 2600 almayı düşünüyorum, TDP ısı yayılım veya dağıtım oranı sanırım. Bu işlemcilerle TDP si yeterli gelir mi biraz daha aydınlatabilir misiniz?.
Bir de şunu merak ediyorum. Fİyat/performans açısından şu anda kaçırılmayacak bir ürün gibi düşünmüştüm sanırım öyle değil :)
Sinerji’ye güvenebilirsin. Aynı kasaya sahibim. Bu ve üst model olan Masterbox 5 modelinin hava akımı pek iyi değil. Üst kısımda fan haznesi yok. Kasa kaliteli zira PSU’da öyle fakat hava akımı sıkıntısından dolayı alternatiflere yönelmen daha iyi olur.
Tek derdim fiyat/performans açıkcası. Kasa+psu 500 Tl geçmeyi istemiyorum :/ Alternatif ürünlerden önerebilir misiniz?

Tek derdim fiyat/performans açıkcası. Kasa+psu 500 Tl geçmeyi istemiyorum :/ Alternatif ürünlerden önerebilir misiniz?
O fiyat segmentinde bildiğim bir kasa yok ama bir bakayım. Eğer 2400G’yi APU kullanacaksanız kesinlikle önermiyorum. Ben kasayı sevdiğim için almıştım fiyatı aldırış etmemiştim fakat APU ile kullandığım zamanlar kule tipi soğutucu almak zorunda kaldım. Bütçe planlaması yapayım derken ek bütçe açtırmak zorunda bırakabilecek bi kasa.

Sinerji güvenilirdir. Alışveriş yaptım ve müşteri hizmetlerini de sık sık kullandım.

Kasa ve PSU'ya gelirsek diyebilirim ki 450₺ için gayet iyiler.

Ben R5 2600 ile RX 580'i Dark F40 Kasa ve Silverstone Strider 500W 80+ PSU da kullanıyorum.

Dark F40 mATX bir kasa ve içeride fazla yer olmamasına rağmen ısınma sorunu yaşamıyorum.

Cooler Master 3.1'in Dark F40'dan biraz daha büyük olması lazım.

Alternatif olarak benim kullandığım F40 kasa ile Silverstone Strider 500W 80+ PSU'yu önerebilirim.

Sinerji güvenilirdir. Alışveriş yaptım ve müşteri hizmetlerini de sık sık kullandım.

Kasa ve PSU'ya gelirsek diyebilirim ki 450₺ için gayet iyiler.

Ben R5 2600 ile RX 580'i Dark F40 Kasa ve Silverstone Strider 500W 80+ PSU da kullanıyorum.

Dark F40 mATX bir kasa ve içeride fazla yer olmamasına rağmen ısınma sorunu yaşamıyorum.

Cooler Master 3.1'in Dark F40'dan biraz daha büyük olması lazım.

Alternatif olarak benim kullandığım F40 kasa ile Silverstone Strider 500W 80+ PSU'yu önerebilirim.
Senin kullandığın modelde dahili 2 fan (ön ve arkada) geliyor sanırım. Ama kulede 2 tane daha fan yeri var anladığım kadarıyla. Ayrıca fan satın aldınız mı?
Ve sizin kullandığınız modelde kulaklık ve güç düğmesi kasanın üst ve sağ kısmında. benim en olmasnı isteyeceğim son yer diyebilirim. Gönlüm isterdi ki Cooler Master MasterBox Q300P Mini-Tower Siyah MCB-Q300P-KANN-S02 Bilgisayar Kasası - Nanokatalog bunu alabileyim, güç ve kulaklık girişi sol altta; konumu benim için mükemmel yerde. Ekonomik şartlardan dolayı kalite, performans, güç, aşk ihtiras herşeyi bir arada arıyorum. Tek sıkımlık kurşunum var :) O da hedefi 12 den vurması lazım :)
Bi de yıllardır kullandığımız sac kasalarımızda bir tane hava alan yer yok hatta geçen bodrumdan çıkardım kasayı fan yeri bir tane o da takılmamıştı. İnsan araştırmayıp bilmeyince daha mutlu. Sıcaklık falan diye bir derdim olmuyacaktı şuan

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı