Core 2 Duo 6600 sisteme ekran kartı tavsiyesi

Ozkang

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, eski nesil bir sistemim var elimde sınırlı bir bütce var, bu bütcenin üstüne cıkamıyorum o yüzden de bu sistemin oyunlarda bana zorluk cıkarmaması için ne gibi takviyeler yapabilirim?

Sistemim:
Anakart - Gigabyte 945gcm - s2C.
Ekran kartı - NVIDIA 9500 GT 1GB 128 Bit.
İşlemci: Core 2 Duo 6600 2.4 GHz 4 MB cache.
RAM: 2x2 = 4 GB RAM.

Biliyorum sistemim günümüz oyunları için çok eski kalıyor fakat en azından ekran kartını GTX 570 1GB 320 Bit modeli ile değiştirsem fark olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin bayağı kötü. Boşuna masraf yapma.
Foruma bakıyorum da eski nesil sistemi olanların çoğuna bu tür yorumlar yazılıyor , belki insanların yeni bir sistem almaya gücü yok , zaten alıcak olsalar da bu tür konular oluşturmazlar , bunu hesaba katmıyorsunuz . Ben zaten en son oyunları oynuyayım demiyorum ki sadece bu işlemciyi sıkmayacak alınabilecek en iyi verimi hangi karttan alabilirim diyorum .

Foruma bakıyorum da eski nesil sistemi olanların çoğuna bu tür yorumlar yazılıyor, belki insanların yeni bir sistem almaya gücü yok, zaten alacak olsalar da bu tür konular oluşturmazlar, bunu hesaba katmıyorsunuz. Ben zaten en son oyunları oynuyayım demiyorum ki sadece bu işlemciyi sıkmayacak alınabilecek en iyi verimi hangi karttan alabilirim diyorum.

GTX 570 güç tüketimi 219 Watt. 9500 GT 50 Watt. Sisteme takman için PSU alman lazım ekstra masraf olur. GT 1030 veya RX 550 alabilirsin. Çoğu oyunu açsa da 20-25 FPS anca alırsın yeni nesil oyunlarda.

İşlemcini Q9650 yaparsan dediğim ekran kartlarıyla daha uyumlu olur. Q9650 de 400 lira civarı.

İşlemcini değiştirmezsen R7 240 alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı