Core 2 Duo E4500 uyumlu anakart SATA kaç destekler?

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorum aynı başlıktaki bu işlemci bana ait değil kuzenimin PC çok eski zaten anlamışsınızdır. Şimdi bu bilgisayar çok yavaş şimdi buna SSD taksak ne olur diye sordular. Bende anakartı bilmediğim için SATA kaç desteklediğini bilmediğimden SSD'den ne kadar performans alırlar bilemedim. Size danışmak istedim sizce Intel Core 2 Duo E4500 işlemcili bir bilgisayarın anakartı SATA kaç destekler? SSD takmak sizce performans yükseltir mi bu bilgisayarda? SSD taksak ne kadar daha idare eder? Zaten EBA, YouTube falan için kullanıyorlar internet için oyun yok zaten. Yoksa boşa masraf yeni PC mi topla dersiniz?

Çok bir fark yok ki. Ayrıca tanıdıkta E300 APU'lu laptop ona da SSD taktık arada takılsada aşırı yavaş değil. E300 APU Pentium 4 gücünde.

Kral evet haklısın ama bu işlerde sadece işlemciye bakamazsın. Arka planda mining vürüsüde çalışıyor olabilir. SSD takman yalnızca bir programın daha hızlı RAM'e alınmasını yani daha hızlı açılmasını sağlar. Sen programı açtıktan sonra artık o programın SSD'yle bir işi kalmaz. Bütün iş artık RAM'e aittir.

1_Daha bilgisayarın kasasını açamayan birisi kesin virüs yemiştir bir tarama yapım ücretsiz bir antivirüsle, eğer önemli doyaları yoksa format atın. Virüsler hakkında bilgin varsa eğer, formattan önce bilgisayarla temas eden cihazları sanal makine üzerinde temizle(bu risklidir virüsü tekrar bulaştırabilirsin) veya temizleyemiyorsanız bir daha o bilgisayara takmayın. Navigasyondan bile tekrar bulaşabiliyor dikkat edin.
2_RAM bilgilerini biliyorsan yazar mısın? RAM'leri düşük olabilir.
3_Daha hafif bir tarayıcı kullanabilir. Zaten oyunda oynamıyormuş, Linux kurmanı tavsiye ederim. Bu gün işlemci ve RAM'e hiç uğramadan çalışabilen Linux sürümleri mevcuttur.

Hocam bir sorunumuz daha var. DDR2 1 GB RAM var. Şaka gibi piyasada DDR2 RAM mi kaldı? Ne önerirsiniz? Bilemedim.

Hocam bir sorunumuz daha var. DDR2 1 GB RAM var. Şaka gibi piyasada DDR2 RAM mi kaldı? Ne önerirsiniz? Bilemedim.

En azından sorun virüs değilmiş.

Ben şahsen 8 GB DDR3 RAM kullanıyorum. Bana Google ne kadar sürede açılıyor siz daha önce kuzeninizin bilgisayarını kullandığınıza göre biliyorsunuzdur. Bu soruya da cevap verir seniz sevinirim. Yeni RAM almadan önce, ürün anahtarınızı bir yere not edin, eğer bilmiyorsanız bu iş için uygun yazılımlar var mutlaka 2-3 programla ürün anahtarını teyit edin ve düşük işletim sistemi gerektiren bir Linux sürümünün ISO dosyasını indirin. Bu Linux sürümlerinin listesi Internet'te mevcuttur. Bu işlemleri de senin yapacağını varsayıyorum.

Elinizde 4 GB'dan fazla kapasiteye sahip USB olduğundan emin olup sonra bu işlere girişin ve mutlaka Linux'u halihazırda kurulu olan Windows'un yanına dualboot olarak kurun(yani Windows'u silmeyin) ki Linux üzerinde Windows Boot USB hazırlamakla uğraşmayasınız. Ben 7 ay olacak hala Windows 10 kurmaya çalışıyorum 😢. Önce Linux'u bir deneyin baktınız hala kullanılacak gibi değil o zaman internet için kullanılacak bir bilgisayara DDR3 1600MHz yeterlidir.

Şimdi DDR2 demişken AIDA64 programı ile anakartın en fazla ne kadar RAM kapasitesi ve frekansı desteklediğini öğrenmeyi sakın unutma yoksa RAM'lar elinde kalır. Malum bayağı eski bir bilgisayarmış.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı