Çözüldü Core 2 Duo E7300 tabanlı PC Windows 8.1'de Kasıyor?

• Konuyu başlatan MY49
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 5B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MY49

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün Windows 8.1 Pro 64Bit kurdum ve kasmalar yaşadım. Daha sonra Windows 7 Ultimate 64Bit kurdum ve hiç kasma yoktu. Aynı programları kurmuştum ve aynı işlemleri gerçekleştirmiştim. Ancak Windows 7'de kasmayan bilgisayarım Windows 8.1'de kasıyordu. Ama Windows 8.1 daha hafif bir işletim sistemi değil midir? Yani Windows 7'de kasıp da Windows 8.1'de kasmaması gerekmiyor mu? Lütfen yardımcı olun. Windows 8.1 çok güzel ve kasmadan kullanmak istiyorum. Sistemim:

• Intel Core2 Duo CPU E7300 2.66 GHz (Overclock yaptık ve 3.00 GHz oldu.) İşlemci
  • 2 GB RAM
  • ATI Radeon HD4600 Series 1 GB Ekran Kartı
  • 1 TB Harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ram takviyesi yapmayı düşünmüyorsanız 32bit işletim sistemi kurup tekrar bilgi verin. Bütün driverların tam olduğundan ve temiz bir kurulum yaptığınızdan emin olun.

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları
Ya her şey tam. Ancak neden 32Bit kurayım ki? Windows 7 64Bit'teyken kasmıyor. Açılam hızı felan her şey hızlı. Ancak ben Windows 8.1'i sevdiğim için böyle bir konu açtım. Windows 7 64Bit'de kasmayan sistem Windows 8.1 64Bit'de nasıl kasar ki?

BIOS güncel mi değil veya bilmiyor isen konudaki gibi rapor oluşturursan bakalım.
Aida64 HTML Raporu Oluşturma (Resimli anlatım)
Windows 8.1'e geçtikten sonra tüm sürücüleri güncelledin mi ve windows 8.1'i indirdiğin yerde sorun olabilir.
Buradan temiz kurulum olarak tekrar denermisin.
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları
Bu verdiğiniz Windows 8.1 RTM sürümünün diğer sürümlerden bir eksiği var mıdır? Ben web tasarımcı ve grafikerim de. Bir sorun yaratır mı yani?

Yaratmaz. Tam kurulumdur. Driverları yükledikten sonra Adobe programlarınızı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Problem olmaz.

İntel Core 2 Duo E6300 ve 4 GB RAM ile sıfır kasmasız kullanıyorum 8.1'i. Sizin RAM'inizin az olmasından olabilir.

İntel Core 2 Duo E6300 ve 4 GB ram ile sıfır kasmasız kullanıyorum 8.1'i sizin raminizin az olmasından olabilir.
Kardeşim neden o zaman Windows 7'de kasmıyor? Komik geliyor bana bu. :)

O.C yaptığından olabilir mi? Windows 7 deyken O.Cli miydi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı