Çözüldü Core 2 Duo E7300 tabanlı PC Windows 8.1'de Kasıyor?

• Konuyu başlatan MY49
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 5B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten komik bir durum. Ram diyeceğim ama Windows 7 de kasmıyor diyorsunuz oysa Windows 8.1'de hayli kasmaması lazım. Bence 2 GB ram sorununuzu çözecektir.

Gerçekten komik bir durum. Ram diyeceğim ama Windows 7 de kasmıyor diyorsunuz oysa Windows 8.1'de hayli kasmaması lazım. Bence 2 GB ram sorununuzu çözecektir.
"Bence 2 GB ram sorununuzu çözecektir." derken? Zaten 2GB RAM var bilgisayarımda.

Arkadaş 2 GB takviyesi sorununuzu çözecek demen istedi sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım. Ancak yine olmadı bu cevap. :) O zaman neden Windows 7'de hiç kasmıyor? :)

Bu sorunuzun cevabını sanırım çoğu kişi veremeyecek. Bende dahil. Eğer daha stabilse Win7 kullanmaya devam edin bence.

Windows 7'de hiç kasmıyor derken? Bu işin sonu nereye gidiyor, belirtir misin? Ne demeye çalıştığını anlıyor gibiyim.

1- Windows 8'de sistemin anasını ağlatan Aero teması yok.
2- Vista gibi sistem kaynaklarını sömüren arka plan uygulamaları yok.
3- 64-bit sürüm için 2GB RAM yetersiz gelebilir, 32-bit dene.

Bu cevaplar yeterli sanırım. Dediklerimi dikkate alıp, 32-bit sürümü denemelisin.

@Hasan Şentürk, böyle bir tavsiye olamaz. W7 kullanmaktan vazgeçirmek yerine "Devam edin." demek mantıksız.

Sorunun çözümünü söylüyorum size, BIOS'u kontrol ettiniz mi ? Pek sanmıyorum. AIDA raporunuda göremiyorum.

Windows 7'de hiç kasmıyor derken? Bu işin sonu nereye gidiyor, belirtir misin? Ne demeye çalıştığını anlıyor gibiyim.

1- Windows 8'de sistemin anasını ağlatan Aero teması yok.
2- Vista gibi sistem kaynaklarını sömüren arka plan uygulamaları yok.
3- 64-bit sürüm için 2GB RAM yetersiz gelebilir, 32-bit dene.

Bu cevaplar yeterli sanırım. Dediklerimi dikkate alıp, 32-bit sürümü denemelisin.

@Hasan Şentürk, böyle bir tavsiye olamaz. W7 kullanmaktan vazgeçirmek yerine "Devam edin." demek mantıksız.

Sorunun çözümünü söylüyorum size, BIOS'u kontrol ettiniz mi ? Pek sanmıyorum. AIDA raporunuda göremiyorum.
Beni yanlış anladınız sanırsam. Amacım Windows 8.1'i kötülemek değil. Ancak neden böyle bir sorun yaşıyorum. Onu öğrenmek istiyorum sadece. Ayrıca Windows 8.1'i her yönüyle sevdim. Flat bir tasarım kullanması zaten benim için en önemlisi! ;)

Yanlış anlamadım sizi. Sorunu çözebilmek için gerekli yönlendirmeleri yaptım size. BIOS gücel mi değik mi kontrol edin, eğer yapamaz iseniz AIDA 64 raporu paylaşın inceleyelim dedim. Ek olarak indirdiğiniz iso da sorun olabilir. Birde sosyalden indirip denemizi önerdim.

Yanlış anlamadım sizi. Sorunu çözebilmek için gerekli yönlendirmeleri yaptım size. BIOS gücel mi değik mi kontrol edin, eğer yapamaz iseniz AIDA 64 raporu paylaşın inceleyelim dedim. Ek olarak indirdiğiniz iso da sorun olabilir. Birde sosyalden indirip denemizi önerdim.
Teşekkür ederim. Birazdan raporu göndereceğim. Zaten sosyaldeki ISO'yu da deneyeceğim.. :)

http://www.gundem-ajanlari.com/Rapor.htm Buradan bakabilirsiniz raporuma. Cevabınızı bekliyor olacağım. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı