Core 2 Duo E7500 oyunda düşük GHz ile çalışıyor

Emre Gonkur

Centipat
Daha fazla  
Intel Core 2 Duo E7500 2.93GHz işlemcim var.
Valorant gibi bir oyunda 2.13GHz'de sabit oynuyor. Ben 2.93GHz'de oynamak istiyorum.
2.13GHz oldugu için FPS düşmesi giriyor. Ne yapmalıyım?

Sistem özelliklerım.
GT630 2 GB ekran kartı.
2x2 4 GB DDR2 800MHz RAM.
Intel Core2Duo E7500 işlemci.
240GB SSD 320GB HDD.
Vento 400Watt PSU.

@Emre Gonkur X5460 ve X54** serisi çok fazla ısınan seridir 775 sokette. E5450 X5460 performansını sunup daha az ısı ve güç değeri sunuyor. Isınmasının ana sebebi ise içerisinde bulunan asıl işlemci çekirdeğinden 2 adet bulunması.

X5460 ile CS oynamadım Valorant'ta GTX 960 ile Ultra ayarlarda 120 80 FPS arası değer aldım.

hocam işlemciyi nereden aldın?
Gittigidiyor'dan mı alayım yoksa Aliexpress'den mi ?

@Emre Gonkur ben Gittigidiyor üzerindeen aldım ama işlemci seçimi sizin isteklerinize göre olur. Şimdi dersiniz ben o.c yapmaycağım ama güçlü bir işlemcim olsun elimin altında en azından 750 Ti takar oynarım o zaman Q9400 alırsınız.

Ama derseniz ben işte 1050 Ti, 960, RX570 gibi kartlar takacağım, o zaman E5450 alır yanına T6 Ultra alırsınız. 3.6 3.7 GHz değerine bir o.c yapar kullanırsınız.

Burada tamamen sizin kullanım şeklinize göre seçin yapmanız gerekir.

Ben o.c yapacaktım bu kadar ısındığını bilmiyordum aldım işlemciyi. Bir süre sonra zaten hazır sıvı soğutma sisteme geçiş yaptım.

Xeon çok ısınıyor doğal olarak bu seni bir zaman sonra rahatsız edecek sistemin sesli çalışacaktır. Bana kalırsa stabil ve uyumlu olan Q'ya geçiş yapmalısınız. Daha fazla performans gerekirse sistemi komple DDR4 ile baştan aşağı yaratın.

BIOS modlama, ve sıcaklık ile uğraşmak istemiyorsan Q serisi eger uğraşırım diyorsan ve anakartın destekliyorsa Xeon kullanırsın.

Yanında sogutucu alacagım .
modlamayı bilgisayarcıya yaptırırım.
her günmü yapılır modlama?

@Emre Gonkur ben Gittigidiyor üzerindeen aldım ama işlemci seçimi sizin isteklerinize göre olur. Şimdi dersiniz ben o.c yapmaycağım ama güçlü bir işlemcim olsun elimin altında en azından 750 Ti takar oynarım o zaman Q9400 alırsınız.

Ama derseniz ben işte 1050 Ti, 960, RX570 gibi kartlar takacağım, o zaman E5450 alır yanına T6 Ultra alırsınız. 3.6 3.7 GHz değerine bir o.c yapar kullanırsınız.

Burada tamamen sizin kullanım şeklinize göre seçin yapmanız gerekir.

Ben o.c yapacaktım bu kadar ısındığını bilmiyordum aldım işlemciyi. Bir süre sonra zaten hazır sıvı soğutma sisteme geçiş yaptım.

Snowman m 200LE baş edilmez mi?
o kadarmı sıcak çünkü sıvı sogutmalar çok pahalı.

yanında sogutucu alacagım.
Modlamayı bilgisayarcıya yaptırırım.
Her günmü yapılır modlama?

Snowman m 200LE baş edilmez mi?
o kadarmı sıcak çünkü sıvı sogutmalar çok pahalı.

Tek bir sefer yapacaksın ama bilindik bilgisayarcıya yaptır sonra kasanın içini bir açarsın Pentium belki Celeron işlemci bulursun demedi deme.

@Emre Gonkur sen en iyisi Q9400 al kafan rahat olur.

Işlemciyi alırken modlu alacaksın ardından ise modlu BIOS indirip o BIOS ile Update yapman gerekecek.

Q9400 alır yanına GTX 750 Ti alırsınız çoğu oyunu oynarsınız.

@Emre Gonkur sen en iyisi Q9400 al kafan rahat olur.

Işlemciyi alırken modlu alacaksın ardından ise modlu BIOS indirip o BIOS ile Update yapman gerekecek.

Q9400 alır yanına GTX 750 Ti alırsınız çoğu oyunu oynarsınız.

Xeon ile daha çok performans alır bence Q9400'e hiç girmesin uğraşamam falan diyorsa Q serisini alsın bence.

@Hd6850 E5450, X5460 hepsi Q9400, Q9500 gibi işlemciler ile aynı seviyede performans veriyor ve tüm hepsi GTX 750 Ti ile sınır noktasına geliyor.

İleride çok daha yüksek bir karta geçmeyeceği sürece GTX 750 Ti'dan çok daha performanslı bir GPU'ya geçiş yapmadığı sürece Xeon'a ne gerek var?

arkadaşlar anakartım GA-P41-ES3g sitesine gidince orada desteklenenlerde Xeon yazmıyor
Ama ikisi de 775 soket
Alsam sıkıntı çıkar mı?
Xeon işlemciye OC yaptıktan ssonra yüksek FPS verıyor diğerlerinden

Yeni konular

Geri
Yukarı