Core 2 Duo Laptopa Windows 8

BrkD22

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Elimde 3-4 senelik bir laptop var. Açılıp 5-6 dakika geçmeden, bazen Windows boot ederken kapanıyordu. Tamirciye götürdüm, sıkıntının ekran kartı güç beslemesinde oldugunu söylediler. Dünden beri aktif şekilde kullanıyorum, sıkıntı düzelmiş gibi duruyor.

Sorum ise şu olacak, mevcut masaüstü bilgisayarımda Windows 8 kullanıyorum, gayet de memnunum. Bilgisayarı dün teslim almaya gittiğimde, adama buna ne kurayım diye sorduğumda, Windows 8 kurma, ekran kartını zorlarsın dedi. Ben bu bilgisayarı, daha çok internette dolaşmak, yada masaüstü bilgisayarımı kullanma imkanım olmadığı durumlarda basit günlük işler kullanacağım.

Windows 8 kurmayı düşünüyorum, fakat adamın bana söylediği gibi bir durum söz konusu olur mu?

Bilgisayar özellikleri,

INTEL Core 2 Duo T6600, 4GB Ram, NVIDIA GS9300M GS

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kesin konuşmayim ama işletim sisteminin ekran kartıyla tamamen alakası yok diye biliyorum. Sende oluşan sorun büyük ihtimalle elektrik dalgalanmasından kaynaklanan bir sorun. İstediğin işletim sistemini kur bir sıkıntı çıkarmaz. Ben bile 3 4 senelik küçücük 1.2 GHZ ile çalışan notebook'a windows 8.1 kurup hiç bir sorun olmadan 3 ay kullandıysam ve devam ediyorsam sende de bi sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum..

Yani banada mantıklı gelmiyor fakat ekran kartı beslemesi değiştiği için öyle bir olasılık varsa Windows8 kurmasamda olur. Dizüstü bilgisayara ihtiyacım var, hazır elimdeki makine bana yetiyorken masraf çıkarttırmadan bunu kullanmak istiyorum. Şuan iyi kötü bir bilgisayar almak istesem 1200-1300 TL cepten çıkarmak gerekiyor. Hiç gerek yok bence.

Ben aksini düşünüyorum. Windows 7'de Aero özelliği ekran kartlarını performans olarak olumsuz etkiliyordu. Windows 8'de ise bu özellik çok daha hafifletildi. Anlayacağınız Windows 8'de masa üstündeyken bile daha avantajlı olursunuz.

Zaten benimde isteğim o yöndeydi, sadece adamın söylediğinin gerçeklik payını öğrenmek istedim. Masaüstünde Win8 kullanıyorum ve çokta memnunum. Benim derdim, win8 daha zorlayacaksa makineyi kullanmayabilirimdi. Çünkü ihtiyacımı görüyor. Boşu boşuna laptop almak istemiyorum. Herkese teşekkürler.

Tövbe tövbe bitmediler. Kardeşim alakası yok. Windows 8 daha stabil ve hızlı çalışacaktır. Ekran kartını zorlar ha. :D Gönül rahatlığı ile yükle. Farkı gözlerinle gör. :)

Hocam ilk mesajımı dikkatli okursan, farkı bildiğimi anlarsın.:) Benim aradığım cevap başkaydı, ama yinede uğraşıp yazdığın için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı