Core 2 Duo Sistem Skylake Upgrade Yapmak

soulmy

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Fen ve Teknoloji Öğretmeni
Arkadaşlar merhaba. Core 2 Duo işlemcili sistemime köklü bir güncelleme yapacağım. Şöyle bir sistem topladım. Sizce nasıl olmuş?
  • Anakart: ASUS H170 PRO Gaming Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133 MHz USB 3.1 HDMI&DVI
  • İşlemci: Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek 14nm
  • RAM: Kingston DDR4 16 GB (2x8) HyperX Fury Black 2133 MHz (HX421C14FBK2/16)
  • Güç kaynağı: COOLER MASTER G650M 80PLUS 650W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
Kasa konusunda bir karara varamadım henüz.

Bunlar dışında ASUS 7850 2 GB ekran kartı ve 120 GB Samsung SSD var. Ekran kartı bu sisteme yakışmıyor tabii ki, onu da değiştireceğim ama şimdi değil. Alacağım ekran kartı yine fiyat/performans sınıfında bir şey olacak.

Bir de RAM'ler, aslında 8 GB yetecektir ama almışken 16 alayım istedim. Uzun süre kafam rahat olsun istiyorum.

PC ağırlık olarak oyun oynama amaçlı kullanılacak. Overclock falan asla düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı Msi B150M Pro-VDH işlemciyide i5 6402P yapsanda şimdikinden çok fazla kaybın olmaz. Fiyat performansta önceliğin darboğaz yapmayacak en hesaplı işlemci ve o işlemciye yeterli seviyede hesaplı anakart olmalıdır. Bu sayede almayı düşündüğün ekran kartı yerine üzerine 400 küsür TL ekleyerek belkide daha üst modeli alacaksın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı