Core 2 Duo sisteme Windows 7 mi Windows 8.1 mi kurulmalı?

Efe Musaoğlu

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşıma bir bilgisayar geldi. Eski bir Toshiba laptop. Bana dediğine göre Core 2 Duo işlemcisi varmış. 64 Bit. Biz oyun oynarken o çok kasma nedeniyle oynayamıyor. Bana sordu gel format atalım diye. Şu an Windows 7 Home Premium 64 Bit kullanıyor. Ama içinde önceki sahibinden kalma birçok dosya var. Windows 8.1 istiyor. Sizce USB'den temiz Windows 7 mi kuralım yoksa Windows 8.1 mi?

Benim tavsiyem Windows 8.1 Single Language en performanslı Windows 8.1 sürü müdür bende kullanıyorum 1 GB RAM kullanıyor sistem bir programla 400 MB'a kadar düşürebiliyorum sistem düşük olduğu için mağazadan oynayabileceği birkaç oyun olabilir.

Benim tavsiyem Windows 8.1 Single Language en performanslı Windows 8.1 sürü müdür bende kullanıyorum 1 GB RAM kullanıyor sistem bir programla 400 MB'a kadar düşürebiliyorum sistem düşük olduğu için mağazadan oynayabileceği birkaç oyun olabilir.

Hocam sürücüleri nereden bulabiliriz?

İntel Core2 Duo T8100 işlemcisi olan, 3 GB DDR2 RAM'i olan, 240 GB SSD'si olan çok eski bir laptop'a Windows 10 yükledim. Gayet hızlı ve stabil çalışıyor.

Tavsiyem Windows 10 yükleyin. Bendeki gibi SSD olmasa da olur, SSD'li kadar hızlı çalışmasa da yine iyi sayılacak bir performans alırsınız.

Ekran kartı yok mu yani Intel olduğu için HD Graphics ise orasını bilemiyorum.

Intel Core2 Duo T8100 işlemcisi olan, 3 GB DDR2 RAM'i olan, 240 GB SSD'si olan çok eski bir laptopa Windows 10 yükledim. Gayet hızlı ve stabil çalışıyor.

Tavsiyem Windows 10 yükleyin. Bendeki gibi SSD olmasa da olur, SSD'li kadar hızlı çalışmasa da yine iyi sayılacak bir performans alırsınız.

Hocam ama SSD var. Arkadaşın laptop sadece 4 GB RAM'li. Ama HDD var. SSD bilgisayarları uçur-ruyor. SSD olsaydı kurardık ama yok.

Hocam ama SSD var. Arkadaşın laptop sadece 4 GB RAM'li. Ama HDD var. SSD bilgisayarları uçur-ruyor. SSD olsaydı kurardık ama yok.
Bu sitedeki ezbere yorumları çok dikkate almayın. Windows 10 HDD'ye kurulmaz veya Windows 10 HDD'de performans vermez diye bir kural yok. Kötü sayılan işlemcisi olup, 4 GB RAM'i ve HDD'si olan birçok cihaza Windows 10 yükledim ve gayet stabil çalışıyor.

Deneyin, gözünüzle bir görün, performansı beğenmezseniz o zaman başka bir Windows yüklersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı