Core 2 Quad Q6600 sisteme ekran kartı tavsiyesi

darky0117

Kilopat
Yer
Buca, İzmir
Daha fazla  
Meslek
Elektrik
Bilgisayarım ilk aldıgım zamanlarda çok iyi veri veriyordu fakat baya oldu. 7-8 yıl önceki pc ve şimdi artık yeni oyunlar açmıyor. Crysis3 ghost bunları yükledigimde xp varken zaten oyun xp destekli degilse hiç açılmıyor. Ama win8 attım 64 bit şuan 64bit win8 var ama oyunu açtıgımda cpu %100e fırlıyor ve yetersiz cpu direckt diyor. Bende ekran kartımdan olabilecegini düşünüyorum. Zaten ekran kartımda max direckt 10.0 a çıkıyor.

Acaba bilgisayarım için en uygun ekran kartı nedir? Direct 11.0 olması lazım tabi alacagım kartında yeni oyunlar hep 11 istiyor ve aldıgım yeni ekran kartının pc ye uyumlu olup olmadıgını nerden anlayabilirim? Bide gidip alırım pc ye uyumlu falan olmaz. Bütçem 300-500 arası.

Sistem özellikleri:

• Intel Core2 Quad Q6600 @ 2.40GHz
  • ram 2gb+2gb ve 1gb+1gbtoplam 6 gb
  • ekran kartım geforce 8600gts
  • anakart DG965SS chipset P965/G965

Yeni oyunlar için bu işlemci tam verim veremez belki ama genede iş görür gibi ve bence ram'lar yeterli olacakdır. Ama ekran kartım baya eskide kalmış galiba bu sisteme uyumlu iyi bi ekran kartı tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız eskimiş. Aslında sistem eski fakat ekran kartını GTX 750ti ya da R9 270 alarak biraz canlandırabilirsiniz. Güç kaynağını da belirtin ki kesin önerme yapalım. Bellekler DDR3 mü?

güç kaynagı 500w lık yada 250 tam olarak anlamadım resmini atayım belki siz anlarsınız bellekler ddr2 vatan a gittim R7 265 önerdiler GTX 750ti güç kaynagı kaldırmaz dediler (bu arada ne yaparsak nasıl yazarsak yazalım direk hep ceza veriliyor nedir bu şaçmalık görende konuda aşagılama veya küfür yazdık sanıcak site güzel herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor iyi ama milleti boş yere bıktırmayın)

Dosya Ekleri

• 10849205_10152899912957458_1409482447_o.jpg
    10849205_10152899912957458_1409482447_o.jpg
    385,6 KB · Görüntüleme: 687
Güç kaynağınız GTX 750ti yi kaldırır. Yani alabilirsiniz. 300Watt güç kaynağı bile kaldırıyor.
Size önerim kasanın içini temizlemeniz. Biraz kirlenmiş.

Benim şuan ki ekran kartım gtx750ti ye göre baya ufak bu gtx750ti aldıgımda kasaya sıgarmı ki acaba ve benim anlamadıgım genelde her pc parçasını vatan bilgisayardan alıyorum ordaki elemanlar aldıgım yeni karttan tam performans alamıyacağımı söylüyor sistem eski oldugundan böyle bi olasılık varmıdır?

İşlemciniz ile darboğaz yaparsa tam performans alamazsınız. İşlemciniz düşük kalırsa darboğaz olur. İşlemcinize biraz hız aşırtma yaparsanız sorun kalmaz. Ekran çözünürlüğünüz nedir?

Overclock bölümünde konu açarsanız yardımcı olurlar. Çok büyük bir darboğaz olmaz. Bu ekran kartından düşük olan seviyelerdeki ekran kartları sizi çok mutlu etmez. Yani hız aşırtma(overclock) yapmadan da kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı