Core Clock Değerini Sabitleme

Melih Aksoy

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi oyun oynarken 2020MHz'de çalışan ekran kartım 130-140FPS alıyorken Core clock birden 1633MHz'e düşüyor ve FPS değerim 70-80'e düşerek oyunumda takılma oluyor. SSD'ye kurulu. Bu değeri sabitlemenin bir yolu var mıdır?

Başlıkta belirttiğim gibi oyun oynarken 2020MHz'de çalışan ekran kartım 130-140FPS alıyorken Core clock birden 1633MHz'e düşüyor ve FPS değerim 70-80'e düşerek oyunumda takılma oluyor. SSD'ye kurulu. Bu değeri sabitlemenin bir yolu var mıdır?
Sanırım 5700xt kullanıyorsunuz? MSI afterburn'de max ayarlanıyordu herhalde sadece, sizin yapmanız gereken min ve max'ı aynı ayarlamak lakin bu oknularda çok bilgim olmadığı için nasıl olacağını tam kestiremiyorum. Basit yazılımlar ile yapılmazsa bios'a yazan programlarla yapılıyor lakin biraz zor yöntem.

Kart sıcaklığını düşürmek için MHz'i düşürüyor olabilir. Sabitlemeden önce sıcaklıkları kontrol etmeniz daha sağlıklı olur. Afterburner ile takip edip ekran görüntüsü almanızı öneririm.

GPU: GTX 1070 Strix 3 fanlı model 60 derecenin üstünü görmüyorum Cpu da 70 derecenin üstüne çıkmıyor Ryzen 5 1600
Sıcaklıklar ne durumda? Eğer fazla ısınıyorsa thermal throttling söz konusu.
Oyun içi sicaklık değerleriniz nedir? Sicaklık sorununa benziyor.
Kart sıcaklığını düşürmek için MHz'i düşürüyor olabilir. Sabitlemeden önce sıcaklıkları kontrol etmeniz daha sağlıklı olur. Afterburner ile takip edip ekran görüntüsü almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı