Core i7 4770 ve nVidia GeForce GTX770 Sistem Toplama

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Oyun oynamak için güçlü bir masaüstü PC toplamak istiyorum.

Uzun zamandır araştırıyorum ancak piyasadaki performanslı ürünler genellikle overclock için tasarlanmış ürünler oluyor. Doğal olarak fiyatları da “overclocklu” oluyor. Level Donanımda PC önerileri kısmında Asus Z87 Pro’yu önermiştiniz. Ona baktım ama overclock özellikleri ön plana çıkıyor. Ben overclock ile ilgilenmiyorum, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, böyle ürünler almamın ne gibi faydaları olur? Bana yüksek performans sunan, ilerde rahatlıkla PC bileşenlerini güncelleyebileceğim 400-600 TL arasında anakart önerir misiniz? Bir de genel olarak araştırırken anakartta chipset - bellek hızı dışında hangi özelliklere dikkat etmem gerekiyor?

Toplamak istediğim diğer bileşenler; Intel Core i7 4770, nVidia GeForce GTX770 ya da AMD R9 280X, G.Skill 8 GB DDR3, Corsair Carbide 400R 750W, Samsung 840 Series 250 GB SSD, 24x sata DVD yazıcı ya da Blu-Ray ve tabi ki Windows 8.1 64 Bit. Genel olarak bu sistemi Level’da yapmış olduğunuz önerileri dikkate alarak yaptım. i7 4770k önermiştiniz. Bütçem kısıtlı olduğu içi onu 4770 olarak değiştirdim. Siz benzer sisteme 700W güç kaynaklı model önermiştiniz. AMD ekran kartı nVidia’dan daha çok güç tükettiği için, gelecekte de yapabileceğim upgrade’leri düşünerek 750W güç kaynaklı modeli tercih ettim. Bu sistem hakkında eleştirinizi de yazarsanız çok sevinirim.

Seçtiğin bileşenler gayet güzel. Overclock yapmayacaksan H87 anakartlara yönelebilirsin. Anakart için bütçen çok iyi. Bu bağlamda sana H87 Pro önerebilirim. Ek olarak i7 4770 yerine i5 4670 alıp ekran kartınız GTX 780 de yapabilirsin. 750W PSU bu sisteme yeter de artar bile.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı