Core İ7 4770 ve GTX760 sistem toplama

TheRo0kies

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • Anakart olarak Asus'un şu modelini seçtim ; Asus Z87M Plus
  • Bilgisayar kasası olarakta hem fiyatı ucuz olduğu için vede içinde 700W PSU barındırdığı için bu modeli seçtim ; Xıgmatek Assasin Black Edition 80Plus 700W mıdT ATX Pencereli Kasa
  • Ekran kartı ; Asus GTX760 DırectCU II. 2GB 256Bit
  • Ram'lar ise Gskill'in 16 GB'lık modeli ;Gskill Ripjawsx DDR3 1600Mhz CL9
  • İşlemci ise OC yapmayacağım için ; İntel Core İ7 4770 3.4Ghz 8Mb Önbellek
  • Harddisk ;Seagate 1TB Barracuda Harddisk 7200Rpm
  • Soğutucu için ; Cooler Master Hyper 212X

Yüksek ayarlarda iyi bir FPS almak için neleri değiştirmem gerekir. Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum :)

Xıgmatek Assasin Black Edition durduğu yerde dağılan bir kasa idi en son montaj rehberini izlediyseniz. Onun yerine Cooler master veya Corsair almanızı öneririm.

Belleği 8 GB, işlemciyi de i5 yapıp artan para ile bir SSD alabilir veya GTX 770' çıkabilirsiniz. Çok daha mantıklı olur böylece sistem.

İşin içinde hız aşırtma yok ise Z87 çipsetli bir anakarta da gerek yok. ASUS H87-Plus yeterli olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum para yüzünden son anda AMD FX6300 yaptım işlemciyi. Dediğiniz gibi zaten elimde Kingston'un 4GB 1333Mhz'lık belleği var, yanına aynısından bir tane daha alacağım. Bu sisteme ne kadara PSU lazım eder ? Bir de Ekran kartını GTX 770'e mi çıkarmam daha mantıklı olur, yoksa SSD mi alayım ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı