Core i9-12900K, Overclock ile 6.8 GHz’de Rekorlar Kırdı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel-Core-12.-Nesil-Alder-Lake-Islemci-CPU-1742x1080.jpg

Intel’in yeni nesil işlemcileri hibrit tasarımının yanı sıra gelişmiş hız aşırtma kabiliyeti sunabilir. Intel, uzun süren bekleyişin ardından DDR5 ve PCIe 5.0 destekli yeni 12. nesil Alder Lake işlemcilerini resmen duyurdu. Tanınan bir hız aşırtmacı olan Allen ‘Splave’ Golibersuch ise yeni hibrit çiplerle hız aşırtma denemelerine ilk günden başladı. Splave, sıvı nitrojen yardımıyla Core i9-12900K’yı […]

Devamı: Core i9-12900K, Overclock ile 6.8 GHz’de Rekorlar Kırdı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Amd fanboy? İşlemci güç tüketim değerleri geçen seneden çok daha iyi.
Dostum hemen böyle "fanboy" falan demek hiç hoş değil, ben mizah amaçlı öyle bir fotoğraf ekledim. AMD güzel bir çıkış yapmasaydı Intel hala bizi (son kullanıcıyı) uyutuyor olurdu. Yarış olacak ki bize yarasın. Intel daha iyisini yapsın onu alalım, problem yok.

Dostum hemen böyle "fanboy" falan demek hiç hoş değil, ben mizah amaçlı öyle bir fotoğraf ekledim. AMD güzel bir çıkış yapmasaydı Intel hala bizi (son kullanıcıyı) uyutuyor olurdu. Yarış olacak ki bize yarasın. Intel daha iyisini yapsın onu alalım, problem yok.

Benim dediğim ile ne alakası var? Biz AMD'ye fırın deyince yer yerinden oynuyor.

Geri
Yukarı